Gali būti, kad pasaulio vandenynai kaista greitesniu tempu, negu buvo manyta iki šiol.
Visa tai reiškia, kad mūsų planetai lieka dar mažiau laiko išvengti katastrofinio globalinio atšilimo.
Mokslininkai nustatė, kad per pastarąjį amžiaus ketvirtį Žemės vandenynai kasmet savyje išlaikydavo 60 procentų daugiau karščio negu mokslininkų buvo nustatyta anksčiau, informuoja upi.com.
Sunerimę mokslininkai teigia, kad jie klydo manydami, kad planeta šiltėjo mažesniu tempu.
Tyrimo metu nustatyta, kad dabartinės priemonės, naudojamos rinkti duomenis apie vandenynų temperatūras, remiasi plūduriuojančiais robotizuotais įrenginiais, kurie perduoda duomenis į palydovus ir kurie turi spragų aprėpties prasme, nes kai kuriose vandenynų vietose plūdurų yra per daug, o kitur jų vos keli.
„Nėra lengva patikimai įvertinti viso vandenyno šilumą tik iš vietinių matavimų,“ – sakė ataskaitos bendraautorius Ralph Keelinh, klimato tyrinėtojas iš Scripps Okeanografijos instituto.
Tuomet tyrėjai duomenis rinko matuodami dujų apimtis, konkrečiai deguonies ir anglies dioksido, kuris ištrūko iš šiltėjančio vandenyno ir per kelis pastaruosius dešimtmečius pateko į atmosferą.
Vandenynams šylant jie praranda dalį dujų, kurios patenka į atmosferą.
Šis metodas suteikė mokslininkams patikimą vandenyno temperatūros kaitos indikatorių ir tyrimo rezultatai parodė didesnį vandenynų šiltėjimo mastą.
Paskelbto tyrimo išvadose skelbiama, kad kylanti vandenynų temperatūra dar kelis dešimtmečius skatins šiltėjimo procesus, net jeigu staiga ir drastiškai būtų apribotas šiltnamio efektą skatinančių dujų išmetimas į aplinką.
Vandenynai šiltėjo labiau nei manyta ir tai turės rimtų pasekmių ateičiai.