-4.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 20 vasario, 2025

Mobilieji laiškininkai pasiekia tolimiausius Panevėžio rajono kampelius

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Mobilusis laiškininkas S. Devinduonis (kairėje) atvežė siuntą Smilgių bažnyčios klebonui Vilniui Viktorui Cukurui.

Mobilusis laiškininkas – naujas ir šiuolaikiškas pašto paslaugų teikimo modelis kaimiškose vietovėse, leidžiantis gyventojams suteikti platesnį Lietuvos pašto paslaugų spektrą.

Tokia paslauga teikiama ir Panevėžio rajono gyventojams. Kad siuntos, laiškai greitai pasiektų adresatą, jie keliauja bendrovės Lietuvos paštas automobiliais ir pas labiausiai nutolusiuose pakraščiuose gyvenančius žmones.

Savaitraščio „Tėvynė“ korespondentai nusprendė pasidomėti, kaip siuntos pasiekia Panevėžio rajono Smilgių seniūnijos gyventojus.

Pašto naujovė

Bendrovės Lietuvos paštas Panevėžio pašto viršininkė Jūratė Baleckienė maloniai sutiko ne tik papasakoti apie pašto naujoves, bet ir pasiūlė pakeliauti kartu su mobiliuoju laiškininku Sigitu Devinduoniu.

„Mobiliojo laiškininko sistema pradėjo veikti nuo šių metų sausio mėnesio ir šios sistemos dėka laiškai, siuntos pasiekia net tolimiausio vienkiemio gyventojus. Mobilusis laiškininkas – ant ratų keliaujantis paštas. Smilgiuose anksčiau buvo pašto skyrius, tai dabar mobilusis laiškininkas pusvalandį laukia smilgiečių. Gal kam mokesčius reikia susimokėti, užsiprenumeruoti, išsiųsti siuntinį. Be to, jis išvežioja laiškus, siuntas ir į namus. Svarbu, kad paslauga būtų suteikta kaimo žmogui ir jis nesijaustų atskirtas nuo pasaulio“, – pasakojo J. Baleckienė.

J. Baleckienė.

Išvežioja ir „Tėvynę“

Pasak Panevėžio pašto viršininkės, mobiliajam laiškininkui S. Devinduoniui priklauso visa Smilgių seniūnija.

„Jis aptarnauja ne mažiau kaip 40 kaimų. Tačiau nereiškia, kad kiekviena dieną Sigitas važiuoja į visus kaimus, punktus. Kiekvieną dieną laiškininkas žino, kiek ir kur teks siuntas išvežioti. Liepos 21 dieną jis aplankė 37 vietas. Tačiau kitą dieną tų vietų bus mažiau. Tiesa, į tą pačią vietą laiškininkas važiuos, jei gyventoją turi pasiekti prenumerata. Savaitraštį „Tėvynę“ Sigitas vežioja šeštadieniais“, – aiškino J. Baleckienė.

„Pašte darbuojasi vadinamieji „pieštukai“, kurie siuntas nešioja pėsčiomis, keturi turi tarnybinius dviračius, mobilieji laiškininkai dirba su automobiliais. Iš viso yra 39 laiškininkai, kurie priklauso Panevėžio centriniam paštui. Rajone dirba 16 mobiliųjų laiškininkų. Mūsų teritorija labai didelė“, – pasakojo pašto viršininkė.

Mobiliuoju laiškininku S. Devinduonis dirbti pradėjo prieš gerą pusmetį.

Susipažino su Smilgiais

Mobilusis laiškininkas S. Devinduonis sako, kad dirbti pradėjo neseniai – nuo sausio mėnesio.

„Šis darbas buvo visiška naujiena. Pradžioje buvo labai sunku. Juk nežinojau vietovės – Smilgių seniūnijos kaimų, gyvenviečių ir vienkiemių. Labai pagelbėjo seniūnijos darbuotojai. Konsultuodavausi, klausinėjau, o gautą informaciją užsirašydavau: kur žmonės gyvena, kokios jų pavardės, kaip surasti. Dabar jau įpratau, nes praėjo daugiau kaip pusmetis. Pradžioje žmonės pyko, nes darbuotojas naujas, informacija nepasiekia laiku – juk teko paklaidžioti“, – pasakojo laiškininkas.

„Dabar Smilgių apylinkes žinau kuo puikiausiai. Net pats galėčiau pasiklydusiam nurodyti, kaip surasti reikiamą vietą“, – gerai nusiteikęs pašnekovas.

S. Devinduonis.

Nukeliauja šimtus kilometrų

Pasiteiravus, kiek siuntų per dieną tenka išvežioti, mobilusis laiškininkas Sigitas bandė skaičiuoti:

„Sudėtinga suskaičiuoti, nes kiekvieną dieną siuntų skaičius – skirtingas. Daugiausia siuntų būna antradieniais, nes sekmadienį ir pirmadienį nedirbu. Todėl jų susikaupia daugiau. Vidurkis – apie 15–20 registruotų laiškų, bet juk būna dar ir siuntos. Antradienį, liepos 21-ąją, neregistruotų laiškų buvo apie 70. Dar reikia nepamiršti, kad surenkame laiškus, siuntas, kuriuos žmonės nori išsiųsti. Esame aprūpinti planšetėmis ir į jas įkrenta informacija, iš kur reikia paimti siuntas, laiškus.“

Pasak S. Devinduonio, šeštadieniais smilgiečiams išvežioja ir savaitraštį „Tėvynė“.

„Šeštadieniais prie siuntų ir laiškų prisideda ir savaitraštis „Tėvynė“. Užsiprenumeravę leidinį yra 11 Smilgių seniūnijos gyventojų. Tiek ir išvežioju“, – teigė mobilusis laiškininkas ir tvirtino, kad per dieną tenka nuvažiuoti per 100 kilometrų.

E. Toliušis.

Gyrė ir seniūnas, ir kunigas

Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis džiaugėsi ir gyrė mobilųjį laiškininką S. Devinduonį.

„Labai gerai, kad Panevėžio rajono gyvenvietės ir kaimai neliko be laiškininkų. Juk laiškai, siuntos ir laikraščiai – ryšis su pasauliu. Darbo pradžia mobiliajam laiškininkui – sudėtinga. Teko susipažinti su Smilgių seniūnija. Jam padėjo mūsų raštvedė Teisutė Zalieskytė. Ji kilusi iš šių kraštų, todėl jai nebuvo sudėtinga Sigitui paaiškinti, kur randasi vienas ar kitas kaimas“, – sakė Smilgių seniūnas.

Smilgių šv. Jurgio parapijos bažnyčios klebonui, kanauninkui Vilniui Viktorui Cukurui mobilusis laiškininkas Sigitas pristatė dvi siuntas.

„Laba gerai, kad yra laiškininkas, kuris į namus pristato siuntas, laiškus. Šaunuoliai, kas sugalvojo tokį dalyką. Be to, labai geras žmogus S. Devinduonis. Rūpestingas ir visada laiku pristato, ką esu užsisakęs“, – gyrė mobilųjį laiškininką klebonas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Saugumo spragos įmonių el. pašto sistemoje: 6 efektyvūs būdai, kaip jas panaikinti

JP Redakcija

Mobilieji laiškininkai gyventojams pernai suteikė daugiau nei 12 mln. paslaugų

JP Redakcija

Skelbiama Lietuvos pašto generalinio direktoriaus atranka

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads