Ministerija: įtraukiajam ugdymui stiprinti numatyta150 mln. eurų investicijų

Autoriuselta
Fotobns
I. Gaižiūnas.

Ruošiantis nuo rudens šalies mokyklose plačiau taikyti įtraukiojo ugdymo principus, 2023–2029 metų laikotarpiu suplanuota tam skirti150 mln. eurų investicijų, skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

„Nors jau dabar didžioji dalis Lietuvos vaikų su specialiais ugdymosi poreikiais mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, svarbu plėsti ir užtikrinti švietimo pagalbą įvairių galių mokiniams, kad ji būtų prieinama visose švietimo įstaigose“, – pranešime cituojamas švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas.

Kaip nurodo ministerija, 36,5 mln. eurų numatyti švietimo sistemos darbuotojų kompetencijoms ir kvalifikacijai tobulinti, specialiojo ugdymo priemonėms įsigyti, ugdymo ir vertinimo metodikoms kurti.

7,1 mln. eurų skiriami pedagogų studijoms: antrai – švietimo pagalbos specialisto – specializacijai įgyti. Skaičiuojama, kad švietimo pagalbos specialisto kvalifikaciją kasmet įgis bent 200 pedagogų.

Šiuo metu taip pat paskelbtas konkursas savivaldybių iniciatyvoms, kurio metu bus paskirstyti 30,6 mln. eurų koordinuotai teikiamų paslaugų plėtrai. Tai reiškia, kad savivaldybės galės pasiūlyti daugiau ir įvairesnių koordinuotai teikiamų socialinės, sveikatos priežiūros, švietimo paslaugų savo mokiniams ir jų šeimoms.

30,2 mln. eurų ministerija numato skirti visos dienos mokyklų plėtrai, o dar 30 mln. eurų –mokyklų, regioninių specialiojo ugdymo centrų, Lietuvos įtraukties švietime centro infrastuktūros vystymui, pritaikymui.

Ministerija primena, kad nuo 2023 metų rugsėjo penkiolikoje šalies savivaldybių pradėjo veikti daugiau nei 100 mokinių įvairovei atvirų klasių. Joms ir toliau steigti per trejus metus planuojama skirti 5,5 mln. eurų.

Dar 10 mln. eurų suplanuoti mokykliniam transportui, kuris būtų tinkamas vežti ir negalią turinčius mokinius, įsigyti.

Ministerija primena, kad nuo šių metų rugsėjo mokyklos turi būti pasirengusios priimti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus, jei to pageidauja jų tėvai. Jau dabar 90 proc. Lietuvos vaikų su specialiais ugdymosi poreikiais mokosi bendrojo ugdymo mokyklose kartu su bendraamžiais.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Auga finansavimas ugdymo reikmėms

JP Redakcija

Ko reikia visaverčiam vaikų ugdymui?

JP Redakcija

Vyriausybės atstovai laukia Širvintų savivaldybės atsakymų: Ž. Pinskuvienė planų dėl įtraukiojo ugdymo nekeičia

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads