1.7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 vasario, 2025

Miežis: kaip išvengti arba atskirti ir gydyti?

Miežis neretai painiojamas su paprasčiausiu akies sudirgimu, nors tai – akies voko, o ne akies liga. Taip sako Santariškių klinikų Akių ligų centro gydytojas oftalmologas Almantas Maselis.

Pagrindiniai miežio simptomai – trys: patinimas, paraudimas ir skausmas voko srityje.

„Dažniausiai jis pasitaiko žmonėms, kurie turi lėtinį voko krašto uždegimą, nes miežis – tai mūsų pačių mikroorganizmų sukeliamas nemalonumas. Dažniausiai jį sukelia stafilokokas, šią bakteriją turime visi“, – aiškina A. Maselis.

Pats miežis – tai voko liaukos užsikimšimas. Pats vokas ir akis nėra sterilūs, mikroorganizmas papuola į užsistovėjusią liauką, pradeda joje bujoti ir sukelia uždegimą.

Vaikams miežis dažnai iškyla dėl higienos trūkumo – jie linkę patrinti akis nešvariomis rankomis ir pan. Tad pagrindinė miežio prevencija – netrinti akių purvinomis rankomis.

Taip pat svarbu traiškanas valyti steriliai – vienkartinėmis servetėlėmis ar pan. Beje, svarbu prisiminti, kad akis reikia valyti iš išorės į visų, t. y. nuo išorinio kampučio nosies link. Tam pasitarnauti gali ir dirbtinės ašaros, kurios sudrėkina, praplauna akį.

Iškilusį miežį galima gydyti ir namų priemonėmis. Viena iš jų, pasak gydytojo Alvydo Unikausko, – virta bulvė. Ją reikėtų perpjauti per pusę, įdėti į švarų audinį ir laikyti ant voko 15 min. Tai kartoti reikėtų 3–4 kartus per dieną.

lrt1


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Priminė, kada už keičiamą akies lęšiuką mokėti nereikia

JP Redakcija

Blefaroplastika

JP Redakcija

Gydytoja pasidalino keletu paprastų taisyklių, padėsiančių išvengti miežio

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads