Medžiotojų išgąsdinti žvėrys lankosi miestuose: Panevėžyje pastebėta lūšis

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoFACEBOOK, DELFI
Medžiotojų išgąsdinti žvėrys lankosi miestuose: Panevėžyje pastebėta lūšis.

Į šalies miestus vis dažniau užklysta laukiniai gyvūnai: šeškai, lūšys, stirnos, briedžiai. Gamtininkų teigimu žvėris iš miško veja medžiotojai ir medkirčiai.

Panevėžyje jau kelintą dieną klaidžioja lūšis. Ją matęs žmogus gyvūną užfiksavo kamera ir paviešino socialiniame tinkle „Facebook“. Žmonės perspėjami, kad saugotų savo augintinius, ypač kates, esą lūšis gali jas pulti.

Lūšis pastebėta Paliūniškio gatvėje. Galima daryti prielaidą, kad Vaivadai, Pelkių gatvė ir aplinkiniai rajonai yra jos gyvenamoji vieta. Be to, buvo pastebėti ir du lūšies jaunikliai.

Išbaidė iš miško

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius naujienų portalui JP sakė, kad laukiniai gyvūnai dar neplūsta į miestą.

„Gyvūnai gyvena savo gyvenimą ir nesiveržia į miestą. Kiekvienas atvejis – skirtingas. Lūšys yra miško gyventojai ir į miestą joms nėra ko eiti. Tačiau, gal miške vyko medžioklė ir galėjo lūšį išgąsdinti, o gal, kaip dabar dažnai būna, miške vyksta kirtimai ir miškas aidi nuo triukšmo. Tai gąsdina žvėris, nes ištisą parą kertami medžiai, pyška, pokši, sunkiasvoriai automobiliai veža medžius. Todėl žvėrys eina iš miško į mišką ir užklydo į miestą“, – svarstė S. Paltanavičius.

Nereikia žvėrių gąsdinti

Pasak gamtininko, žmonės kelia grėsmę lūšiai, o ne atvirkščiai.

„Lūšys pakankamai reti žvėrys ir miestas joms nėra palanki vieta. Geriausia būtų išsiaiškinti, ko nedaryti. Tikrai nereikia žvėries gąsdinti, nereikia triukšmauti ir rėkti. Tokiu elgesiu lūšiai tikrai nepadėsime, o įvarysime gyvūnui stresą ir neaišku, kokia bus reakcija. Pasitaiko, kad gyvūnas dirbtinai išgąsdintas pradeda lėkti, gali pradėti gintis, o paskui žmonės paleis gandą, kad lūšis užpuolė. Tačiau reikėtų sakyti tiesą, kad žmonės užpuolė lūšį, o ne atvirkščiai. Ji tiesiog – gynėsi. Lūšys neateina į miestą tam, kad užpultų žmogų“, – tvirtino S. Paltanavičius.

S. Paltanavičius.

Galėtų padėti gamtininkai, medžiotojai

Gamtininko nuomone, Aplinkos apsaugos departamentas galėtų pasitarti su medžiotojais.

„Su medžiotojais tartis ne dėl šaudymo, bet jie labai organizuota bendruomenė. Žvėrį būtų galima nukreipti į patį miesto pakraštį ir palydėti gyvūną į mišką. Gaudyti žvėries nepatarčiau, o jeigu dar matė mažylius, gali būti, kad jaunikliai atsiskyrė nuo motinos. Šiųmečiai jaunikliai nėra dar savarankiški, todėl jiems būtina motinos globa, Be to, būtinas ir maitinimas. Jeigu juos reikėtų gaudyti, tuomet sugauti vertėtų ir motiną, ir jauniklius. Sugavus juos, saugiai išvežti į mišką ir paleisti“, – aiškino S. Paltanavičius ir teigė, kad sprendimą tokiu atveju turi priimti Aplinkos apsaugos departamentas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Laukinių gyvūnų globos centras per metus pagalbą suteikė 2 tūkst. gyvūnų

JP Redakcija

Džiuginanti statistika: per metus Lietuvoje suteikta pagalba beveik 2 tūkst. laukinių gyvūnų

JP Redakcija

Į Panevėžį vėl atklydo lapė: vieni žavisi, kiti – bijo

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads