Mažiesiems panevėžiečiams atskleistos scenografijos paslaptys

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos 6b klasės mokiniai ir literatūrinio teatro būrelio nariai gruodžio 5 dieną aplankė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų Vilniuje. Jie dalyvavo meninės krypties edukacinėje programoje „Scenografijos paslaptys (Scenos dekoracijų kūrimas“).

Programa buvo padalinta į dvi dalis: praktinę (scenografijos projekto kūrimas) ir ekskursiją po muziejų. Ši edukacinė programa yra projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra 2018“ dalis. Šio projekto įgyvendinimas mūsų mokykloje suteikė mokiniams galimybę dalyvauti 6 nemokomose edukacinėse kelionėse į Vilniaus ir Kauno muziejus, mokymo įstaigas, regioninius parkus ir draustinius.

Gotikiniame muziejaus rūsyje kurdami scenografiją mokiniai, dirbdami grupėmis, turėjo sugalvoti renginio temą, idėją, veikėjus, nupiešti scenos galinės uždangos eskizą, sukonstruoti iš detalių scenos apstatymo maketą, sukurti veikėjams kostiumus ir jais „aprengti“ manekenus.

Visos grupės pasirinko artėjančių Kalėdų temą, tačiau veikėjų gimė įvairiausių: nuo antikinių dievų, princų ir princesių iki lietuviškų laumių ir velnių. Darbas buvo linksmas, tačiau skatino kūrybiškai mąstyti, o patirtis pravers apipavidalinant mokyklos renginius ir spektaklius.

Antroji renginio dalis – ekskursija po muziejaus ekspoziciją, skirtą Lietuvos šimtmečio teatro, kino ir muzikos istorijai. Paties muziejaus istorija siekia 1926-uosius metus, kai Kauno Vytauto Didžiojo universitete rašytojų Balio Sruogos ir Vinco Krėvės Mickevičiaus iniciatyva buvo įkurtas Teatro muziejus.

Po karo Teatro muziejaus archyvas ir rinkiniai perkelti į Vilnių. Nuo 1996 m. muziejus įsikūręs įspūdingame XVI-XVIIa pastate – buvusiuose Radvilų mažuosiuose rūmuose, kuriuose jau prieš 400 metų buvo statomi spektakliai, o prieš 200 metų buvo įsikūręs Vilniaus miesto teatras. Mokiniai apžiūrėjo eksponatus, susijusius su žymiai žmonėmis, prisidėjusiais prie lietuviškumo puoselėjimo ir kūrusiais Lietuvos teatro, kino ir muzikos istoriją.

Pianinas, kuriuo grojo M. K. Čiurlionis, Vydūno arfa, B. Dauguviečio auskaras, 300 metų senumo vargonėliai, tarpukario aktorės Unės Babickaitės surinkta kolekcija, Kipro ir Miko Petrauskų smuikas, pirmoji Lietuvoje muzikos plokštelė ir pirmojo lietuviško spektaklio afiša – tai tik nedidelė dalis iš apžiūrėtų įdomių eksponatų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Žemynos“ progimnazijos baseine apsilankiusi mokytoja – šokiruota: nualpo vaikas, niekas nesiteikė padėti

JP Redakcija

„Žemynos“ progimnazijai energiją gamina saulė

JP Redakcija

Panevėžyje remontuojamą sankryžą rytais nuo šiol stebės policijos pareigūnai

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads