„Lifosos“ profsąjungos pirmininkas: atleisti darbuotojų neplanuojama

AutoriusGiedrius Gaidamavičius (bns)
Fotodelfi

Valstybės paskirto administratoriaus prižiūrimai Kėdainių fosforo trąšų gamintojai „Lifosa“ vėl ketinant stabdyti veiklą, įmonės profesinės sąjungos pirmininkas teigia vadovų buvęs patikintas, jog darbuotojų atleisti neplanuojama. 

„Apie atleidimus tikrai kalbos tokios nebuvo. Kiek kalbėjau (su vadovais – BNS), tikrai nėra tokių planų“, – BNS ketvirtadienį sakė „Lifosos“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstas Šlama.

„Lifosos“ atstovas Nauris Vilkevičius ketvirtadienį BNS sakė, kad dalis darbuotojų liks dirbti ir atliks remontą, o kai kuriuos planuojama išleisti į prastovas. Kokia dalis liks dirbti, o kokia galėtų būti išleista į prastovas, jis nedetalizavo.

Pasak K. Šlamos, išsamesnę informaciją apie „Lifosos“ veiklos stabdymą, jo trukmę bei darbuotojų išleidimo į prastovas tvarką tikimasi išgirsti penktadienį įmonės vadovų ir profesinių sąjungų atstovų susitikime.

„Mes tikimės išgirsti apie gamybos stabdymą ir galbūt kažkokius planus, kaip ir kada planuojama vėl atnaujinti gamybą. (…) Tikimės, kad bus atsakyta, kas bus su tais darbuotojais, jeigu kažkam teks eiti į prastovas“, – teigė K. Šlama.

„Lifosos“ profsąjungos pirmininkas tikisi, kad įmonė nebus sustabdyta ilgam ir darbą atnaujins iki žiemos: „Tikimės, kad tikrai stojame tam, kad ateityje vėl pasileistume, sukauptume žaliavą ir galėtume per žiemą dirbti“.

„Prie konkrečių datų niekas nenori drąsiai prisirišti, bet tikrai tikslas iki žiemos pasileisti“, – pridūrė jis.

Naujienų portalas 15min.lt ketvirtadienį pranešė, kad „Lifosa“ stabdys veiklą. Įmonės vadovės laiške, kurio kopiją gavo 15min.lt, rašoma, kad toks sprendimas priimtas dėl vienos pagrindinių žaliavų – amoniako trūkumo.

Dėl Vakarų sankcijų Rusijai „Lifosos“ veikla buvo sustabdyta nuo balandžio 10-osios iki rugpjūčio 7 dienos.

Europos Sąjungai kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją įmonė veiklą sustabdė. Gegužės 24-ąją darbą įmonėje pradėjo laikinoji administratorė, kurios užduotis – užtikrinti įmonės veiklą nepažeidžiant tarptautinių sankcijų.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 918 darbuotojų, iki sankcijų taikymo jų buvo 1030.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ž. Vaičiūnas: šalia „Rheinmetall“ gamyklos galėtų iškilti saulės ar vėjo jėgainės

JP Redakcija

Vilniuje lankysis „Rheinmetall“ vadovas, susitiks su premjeru

JP Redakcija

Vokietijos „Rheinmetall“ ir Lietuva pasirašė sutartį dėl bendros įmonės steigimo

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads