1.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 1 vasario, 2025

Lietuvos žvaigždes grimuojanti vizažistė apie sulaukiamas užgaidas ir triukus, kaip prieš kameras atrodyti gerai

Autoriusjp
Fototomas petrovskis

Televizijos grimerė, vizažo specialisčių mokytoja ir trenerė Irma Baltrušaitienė jau daugiau nei dešimtmetį darbuojasi filmavimo užkulisiuose, kur rūpinasi žinomų Lietuvos žmonių grimu. Ji pasakoja, kad čia galioja specifinės makiažo taisyklės, mat būtina įvertinti kamerų ir apšvietimo kuriamus efektus, tačiau ne kiekviena pramogų pasaulio asmenybė lengvai patiki savo išvaizdą specialistams. Kai kurie net ir grimerio kėdėje nori patys vadovauti procesui.

Šį šeštadienį „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus prie ekranų kvies jau šeštajam sezonui sugrįžtanti laida „Gyvenimas versle“, kurioje uždangas į nematomą savo industrijų pasaulį praskleidžia tiek žinomi, tiek nauji prekiniai ženklai, už kurių sėkmingų verslo istorijų yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai. Šios savaitės laidos herojė – televizijos grimerė, vizažo specialisčių mokytoja bei trenerė, tarptautinių varžybų komisijos narė, pati ne kartą tapusi čempione – Irma Baltrušaitienė. Moteris jau devynerius metus dirba „Gero vakaro šou“ laidos užkulisiuose, yra prisidėjusi prie „Išsipildymo akcijos“ ir „M.A.M.A apdovanojimų“ dalyvių grimo, taip pat rūpinusis makiažu įvairiuose koncertuose, todėl puikiai žino, kokie triukai gali padėti prieš kamerų ar fotoaparatų objektyvus atrodyti nepriekaištingai.

„Kad per televiziją grimas atrodytų gerai, ant veido neturi būti daug blizgesio. Matiškumas per kamerą visada atrodo geriau, nes kamera turi tokią savybę labiau pablizginti odą nei ji yra iš tikrųjų. Šiek tiek ryškesnis makiažas ir taisyklingai suformuotas veido ovalas – svarbūs dalykai, mat kaip vienas režisierius man yra pasakęs, viskas tam, jog veidas neatrodytų plokščias, nes kartais apšvietimas padaro taip, kad veidas neturi nei skruostikaulių, nei nosies, nei akių“, – laidoje pasakoja Irma.

Vizažistė atvirauja, jog dirbant su žinomais žmonėmis, tenka susidurti su įvairiomis asmenybėmis ir ne visos jo lengvai pasitiki grimo specialistais. Laidos herojė pastebi, kad ypač sudėtinga dirbti su vyresnės kartos žvaigždėmis, kurios įpratusios prie specifinio makiažo stiliaus ir sunkiai priima pokyčius.

„Kuo mažesnė žvaigždė, tuo ji įsivaizduoja didesnė esanti, bet yra žmonių, kurie bando tave sukompromituoti, kad pasijaustum blogai, tad yra tekę atsisakyti dirbti su keliomis žvaigždėmis. Pamenu atvejį, kuomet atėjo moteris, prašydama padažyti lūpas raudonai. Ėmiau ją dažyti ir nespėjus pabaigti, ji puolė iš kėdės bei pradėjo kritikuoti, kad viskas daroma blogai, pati čiupo tą lūpdažį ir demonstratyviai pasidažė. Tas žmogus net ir mano koleges yra išprovokavęs iki ašarų. Sudėtingiau dirbti su senosios kartos žvaigždės, kurios pripratusios prie vienokių makiažų ir galbūt nesupranta, kad gali būti kitaip, kad gali atrodyti gražiau. Tačiau prisitaikai – duodi tą šepetėli, leidi pasidažyti pačiai ir galop net sulauki padėkojimo, nors nieko nedarei“, – prisimindama istoriją šiandien juokiasi televizijos vizažistė.

Visgi, pati Irma ne sykį tarptautiniuose konkursuose įrodė savo sugebėjimus vizažo srityje, o iš pasaulio čempionato parsivežtas auksas tik dar kartą patvirtino jos profesionalumą, šiandien leidžiantį jai matuotis ir teisėjos rolę.

„Pamenu, kai laukdamasi penktą mėnesį, keliavau į Paryžių, į pasaulinio lygio čempionatą. Treniravausi iki paskutinės nakties, o trenerė vis kartojo, kad darau blogai. Galiausiai mečiau šepetėlius ir pasakiau – bus kaip bus. Rezultatas – iškovota pirmoji vieta. Tačiau ne ką lengviau ir kitoje barikadų pusėje. Būnant teisėja, vertinti yra labai sudėtinga. Meistrai, kurie suvažiuoja iš skirtingų šalių, tą makiažą supranta skirtingai, o tu turi tiesiog ateiti ir įvertinti, nors grožio samprata juk kiekvienam yra skirtinga“, – atvirauja Irma.

Kita laidos tema kvies susipažinti su advokate, advokatų profesinės bendrijos „Girdzijauskienė ir partneriai“ vadovaujančia partnere Gintare Girdzijauskiene, kuri jau daugiau nei penkiolika metų kasdien narplioja įvairiausio pobūdžio bylas. Nemažai teisinių procesų neaplenkia ir verslo pasaulio, todėl advokatė pastebi, kad dažniausia verslo sektoriaus konfliktų priežastis yra sutartinių įsipareigojimų nesilaikymas.

„Dažniausiai kreipiasi dėl to, kad viena iš sutarties šalių sutarties nebesilaiko. To priežastys būna įvairios: kartais pasikeitusios faktinės aplinkybės, kurios įgalina vieną iš šalių nebesilaikyti sutarties, kartais būna tiesiog noras nemokėti, kartais sunkios finansinės aplinkybės ir būna, kad tiesiog neatlieka savo įsipareigojimų pagal sutartį. Rekomenduočiau sutarčių pasirašymą patikėti teisės profesionalams, kad sutartyje neliktų viena kitai prieštaraujančių sąlygų, kad visos sąlygos, kurias šalys norėjo įgyvendinti, būtų išdėstytos sutartyje ir kad sutartyje būtų aiškūs terminai bei aiškiai nurodyta, kas bus, jeigu sutartis nebus vykdomą“, – patarimu laidoje dalinsis Gintarė.

Advokatė savo karjeroje į sėkmę žvelgia per dvejopą prizmę. Tai ne tik laimėtos bylos, bet ir gebėjimas užkirsti kelią teisminiams ginčams. Pasak Gintarės, sėkmingiausios bylos yra tos, kurias pavyksta laimėti Lietuvos Aukščiausiame Teisme, mat tai ne tik profesinė pergalė, bet ir įrodymas, kad jos darbas turi realią naudą pagalbos prašantiems žmonėms.

„Sėkmingiausios bylos man yra tos, kurias pavyksta laimėti Lietuvos Aukščiausiame Teisme. Kai laimi tokią bylą, žinai, kad eini teisingu keliu, esi savo vietoje pagal profesiją ir kad tikrai esu žmonėms reikalingas bei naudinga. Arba kai šalys pabaigia bylą taikos sutartimi, kai ginčą išsprendžia taikiai, net nesikreipdamos į teismą“, – laidoje pasakos Gintarė.
Trečiasis laidos siužetas papasakos Kristinos Kratko istoriją. Po patirtų skyrybų moteris liko praktiškai be nieko: be dukros, be būsto, be automobilio, be pajamų ir netgi be kompiuterio, o vėliau nutrūkę dar vieni santykiai sužlugdė ją morališkai. Bet būtent tuomet Kristina suprato, kad metas susikurti savo pačios nepriklausomą svajonių gyvenimą. Taip gimė „Insta akademija“, kurioje šiandien ji mokina žmones bei verslus strategijų, padedančių užsidirbti iš socialinės medijos.

„Tas skausmas, kurį buvau tuo metu patyrusi, tapo mano varomąją jėga ir pradėjau save realizuoti kaip asmenybę. Kai atėjo kovido metas, ėmiau užsiiminėti tinkliniu marketingu. Susidomėjau „Instagram“ platformos mokymais, pasinėriau į reklamų darymą ir taip tas socialinis tinklas mane įtraukė“, – veiklos pradžią prisimins moteris.

Kristina pripažįsta, kad pirmuosius metus buvo sunkiau su klientais, trūko ir palaikymo iš artimos aplinkos, tačiau ji nenorėjo grįžti į samdomą darbą ir siekė kaupti kuo didesnį žinių bagažą, kad galėtų surengti pilnavertiškus mokymus Lietuvoje. Jai pavyko, nes šiandien ji sukūrusi autorinės „Instagram“ pardavimų formulės mentorystės 3 mėnesių programą, kurioje dalyviai išmoksta, kaip pritraukti klientus, juos išlaikyti ir generuoti pajamas.

„Dirbu jau su veikiančiais verslais, kurie jau generuoja pajamas, tik yra pastrigę tam tikrose vietose. Todėl visu pirma mes kartu išsiaiškiname tuos strigimo taškus ir pagal tai dėliojame strategiją, ko reikia, kad išspręstume esamą problemas ir kad tas verslas galėtų pasiekti norimą pajamų sumą bei vėliau didinti pajamas pastoviai“, – apie mokymus laidoje pasakos Kristina.

„Gyvenimas versle“ – jau šeštąjį sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Milita Daikerytė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas. Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną šeštadienį, 17:30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Per LRT TELEVIZIJĄ – Nicolo Cage`o filmų restrospektyva

JP Redakcija

Po žmonos gimtadienio – tiesiai prie ūkio darbų: taip šerti karvių V. Radzevičiui dar neteko

JP Redakcija

Komikė V. Žiba jungiasi prie „Gero vakaro šou“: „Esu pasiruošusi dar vienam savo karjeros žingsniui“

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads