Lietuvos augalų sėklos perduotos į Svalbardo saugyklą

AutoriusBNS
FotoAM
Svalbardo saugykla.

Valstybinė miškų tarnyba (VMT) perdavė Lietuvos augalų genetinių išteklių sėklas į Svalbardo saugyklą Norvegijoje, pranešė LRT.

Perduotos 123 augalų veislių sėklos, tarp jų – paprastosios eglės, pušies, kviečių, miežių, dobilų, avižų ir kitų Lietuvoje augančių augalų.

Perduota po 100 gramų kiekvienos rūšies sėklų.

„Genetinės informacijos saugojimas yra labai svarbus tuo požiūriu, kad jeigu kažkas atsitiktų, mes galėtume atkurti – kaip atsarginės kopijos darymas. Tikimės, kad jos nereikės, bet jeigu reikės, tai ji saugiausioje vietoje pasaulyje“, – LRT sakė aplinkos viceministras Danas Augutis.

Svalbardo saugykloje saugomos sėklų ir kitų genetinių išteklių kolekcijos, kurios netikėtai užklupus karui, gamtinėms, technologinėms katastrofoms leistų atkurti ir išsaugoti išteklius. Pavyzdžiui, 2015 metais tokia galimybe pasinaudojo Tarptautinis žemės ūkio tyrimo centras, jis paėmęs sėklų pavyzdžius juos pasėjo Maroke ir Libane, o 2017 metais tų pačių augalų sėklas sugrąžino į saugyklą ilgalaikiam saugojimui.

Lietuvoje augalų genetinių išteklių išsaugojimu rūpinasi VMT. Tarnyba savo sprendimą patikėti Lietuvos sėklų kolekcijos pavyzdžius Svalbardo pasaulinei saugyklai grindžia siekiu užtikrinti augalų genetinių sėklų kolekcijos saugumą ilguoju laikotarpiu.

Pagal susitarimą lietuviškos sėklos bus saugomos keletą dešimtmečių, su galimybe sėklų pavydžius atnaujinti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Žalumynų ant palangės užsiauginsite akimirksniu: triukas, kad krapai išdygtų žymiai greičiau

JP Redakcija

Prasidėjo pavasarinis sėklų pirkimas: ekspertė dalijasi pagrindinėmis sodinimo klaidomis

JP Redakcija

Vaisių sėklos: visas valgyti naudinga, tačiau kai kurias svarbu tinkamai apdoroti

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads