Lietuvoje plintant paukščių gripui, užkrėstuose ūkiuose gaišinami paukščiai, dezinfekuojamos patalpos. Iš viso fiksuojama per 40 židinių, naujausi – Rokiškio ir Lazdijų rajonuose. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skubios veiklos skyriaus patarėjas Paulius Bušauskas.
„Ūkyje buvo laikoma vištos, kalakutai bei antys. Būtent Rokiškio rajone ūkyje nugaišus įsigytiems kalakutų jaunikliams ir buvo patvirtintas šis gripas. O Lazdijų rajone buvo laikytos antys, viščiukai ir vištos dedeklės, kur atrinkus mėginius taip pat buvo nustatytas paukščių gripo atmainos atvejis“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skubios veiklos skyriaus patarėjas Paulius Bušauskas.
Jo teigimu, viruso patekimo galimybės tiriamos dviem kryptimis – arba pateko iš laukinės faunos, arba buvo įsigytas su užkrėstais paukščiais.
VMVT praneša, kad šiuo metu aplink ligos paveiktus ūkius nustatytos apribojimų ir stebėsenos zonos, į šias zonas komerciniai paukščių ūkiai nepatenka. Kadangi paukščių gripo protrūkiai kilo nekomerciniuose, savo reikmėms laikomų paukščių ūkiuose, prekyba nėra ribojama.
VMVT duomenimis, daugiausiai paukščių gripo viruso protrūkių fiksuota Vilniaus mieste ir rajone (29), 4 židiniai nustatyti Trakų rajone, 2 – Elektrėnų, po 1 – Kauno (pirmasis atvejis), Širvintų, Molėtų, Prienų, Rokiškio bei Lazdijų rajonų savivaldybėse.