Lietuvoje daugėja kvalifikuotų darbuotojų iš trečiųjų šalių

AutoriusSniegė Balčiūnaitė (BNS)
FotoFREEPIK.COM


Lietuvoje norinčių laikinai apsigyventi kvalifikuotų darbuotojų iš trečiųjų šalių šiemet nuolat daugėja, sako Migracijos departamento atstovė.

„Nuo sausio iki rugsėjo vis (matomas – BNS) padidėjimas tų užsieniečių, kurie atvyksta kaip kvalifikuoti darbuotojai ir gauna leidimus gyventi“, – Seimo Ekonomikos komiteto Darbo grupės darbo rinkos problemoms spręsti posėdyje teigė Migracijos departamento direktorės pavaduotoja Liucija Voišnis.

L. Voišnis teigimu, iki spalio leidimai laikinai gyventi išduoti 3,5 tūkst. kvalifikuotų darbuotojų.

Užimtumo tarnybos duomenimis, Lietuvoje pirmąjį pusmetį įsidarbino 37,8 tūkst. žmonių iš 88-ių ne Europos Sąjungos šalių, iš jų daugiausia – Ukrainos (18,6 tūkst.) ir Baltarusijos (10,7 tūkst.) piliečių.

Lietuvos įmonėse ir įstaigose šiemet pradėjo dirbti 67,2 proc. daugiau užsieniečių nei pernai tuo pat laiku.

Kas dešimtas (4 tūkst.) šį pusmetį įdarbintas užsienietis dirba aukštos kvalifikacijos darbus, iš jų daugiausiai – programinės įrangos ir taikomųjų programų kūrėjų bei analitikų (1,3 tūkst.), pardavimo ir rinkodaros specialistų (0,4 tūkst.).

Pagal darbo sutartis šiemet dirbti pradėjo 2,4 karto daugiau nei pernai ukrainiečių, azerbaidžaniečių skaičius augo beveik 6 kartus, tadžikų – beveik 3,7 karto, gruzinų – 2,7 karto. Beveik dukart daugiau įdarbinta moldavų, uzbekų, kazachų. Rusijos piliečių skaičius augo 36 proc., Baltarusijos – 16 proc.

Į įdarbintų trečiųjų šalių piliečių dešimtuką daugiausiai patenka ir rusai (1,3 tūkst.), kirgizai (1,2 tūkst.), azerbaidžaniečiai (1 tūkst.), uzbekai (0,8 tūkst.), tadžikai (0,8 tūkst.), gruzinai (0,7 tūkst.), kazachai (0,6 tūkst.) bei moldavai (0,4 tūkst.).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vyriausybė patikslino Lietuvoje trūkstamų darbuotojų sąrašą

JP Redakcija

Siūloma sumažinti darbuotojų bandomąjį laikotarpį

JP Redakcija

„TNS LT“ ketina atleisti nebeik ketvirtadalį darbuotojų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads