Nors paprastai lapkričio 1–2 dienomis darbuotojai lankosi kapinėse ar ilsisi, dalies gamybos ir aptarnavimo sektorių darbas nesustoja. LRT.lt pateikia, ką svarbu žinoti dirbsiantiesiems per švenčių dienas.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad švenčių dieną dirbama tik su darbuotojo sutikimu, išskyrus atvejus, kai dirbama pagal suminę darbo laiko apskaitą ar kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais.
Jei dirbama per švenčių dieną, darbuotojui mokamas ne mažesnis kaip dvigubas jo darbo užmokestis.
Už viršvalandžius švenčių dieną mokamas ne mažesnis kaip dviejų su puse darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis.
Darbuotojo prašymu darbo poilsio ar švenčių dienomis laikas ar viršvalandinio darbo laikas, padaugintas iš Darbo kodekse nustatyto atitinkamo dydžio, gali būti pridedami prie kasmetinių atostogų laiko.
Nėščios, neseniai pagimdžiusios ir krūtimi maitinančios darbuotojos gali būti skiriamos budėti, dirbti naktį, poilsio ir švenčių dienomis ir siunčiamos į komandiruotes tik su jų sutikimu.
Pagal šią nuostatą taikoma išimtis, t. y. net ir dirbant pagal suminę darbo laiko apskaitą (t. y. pamaininis darbas) reikalingas nėščios, neseniai pagimdžiusios ir krūtimi maitinančios darbuotojos sutikimas dirbti švenčių dieną.
Darbuotojo ir darbdavio vienų kitiems perduodami dokumentai (pranešimai, prašymai, sutikimai, prieštaravimai ir kita) ir kita informacija turi būti pateikiami raštu. Sutikimo forma konkrečiai neapibrėžta, todėl sutikimas gali būti išreiškiamas laisvos formos dokumente.
Anksčiau ne darbo diena buvo laikoma tik lapkričio 1-oji – Visų Šventųjų diena, tačiau 2020 metais pirmą kartą nedirbome ir per Vėlines.
Vis dėlto lapkričio 2-osios laisvadienio likimas jau kelerius metus kabo ant plauko – atsirado įvairių siūlymų vieną poilsio dieną kompensuoti kitomis.
Šiemet darbuotojai mėgausis ilgesniu poilsiu ir per Kalėdas. Kūčios šiemet bus šeštadienį, pirma Kalėdų diena – sekmadienį, o antra Kalėdų diena – pirmadienį.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/lrt.png)