0.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 8 vasario, 2025

„Laisviečiai“ dar nežino, ar jungtųsi į tą pačią valdančiąją daugumą: neslepia nusivylimo konservatoriais

AutoriusBenas Brunalas (ELTA)
Fotoelta
V. Mitalas.

Valdančioji Laisvės frakcija nėra svarsčiusi, ar eitų į tą pačią koaliciją, jei premjerei Ingridai Šimonytei atsistatydinus dabartinė valdančioji dauguma sugriūtų.

„Kai toks klausimas bus, tada svarstysime“, – neslėpdamas priekaištų konservatoriams dėl šalyje kilusios politinės krizės žurnalistams Seime kalbėjo „laisvietis“ Vytautas Mitalas.

Pasak jo, apie galimybę iš naujo formuoti daugumą iš tų pačių politinių jėgų Laisvės partija svarstytų tik susiklosčius atitinkamai situacijai.

„Žiūrėsime, kaip dėliojasi logika. Esame įvelti į labai painų konservatorių žaidimą, kuris yra tik politinės krizės gilinimas. Šiandien „Politico“ yra straipsnis apie tai, ar ši krizė paveiks NATO samitą. Tai yra labai rimta. Aš siūlau kuo greičiau iš to išeiti ir visus siūlų kamuolius atpainioti“ – akcentavo parlamentaras.

Tačiau kol kas, anot V. Mitalo, konservatorių lyderių pareikšimai krizinės situacijos nesprendžia.

„Kiekvienas pareiškimas, kurie kasdien pasirodo, jie mane patį vis labiau supainioja. Ar Šimonytė tikrinsis pasitikėjimą šiame Seime, ar nesitikrins, kas po ko… Tai reikia baigti daryti“, – sakė jis, pridurdamas, kad pirmalaikių rinkimų klausimą „laisviečiai“ įvertins G. Landsbergiui įregistravus atitinkamą projektą.

„Esame priversti labai rimtai žiūrėti į visas alternatyvas, kurios yra pateiktos kaip galimybė išeiti iš šios krizės. Gal pirmalaikiai rinkimai taip pat. (…) Kai bus Gabrieliaus Landsbergio iniciatyva, tada ir žiūrėsime“ – apibendrino V. Mitalas.

Premjerė I. Šimonytė yra pareiškusi, kad jei Seimas nepritars pirmalaikiams rinkimams, ji po NATO viršūnių susitikimo atsistatydins iš užimamų pareigų. Ekonomikos ir inovacijų ministrė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė pabrėžia, kad atsistatydinus premjerei Ingridai Šimonytei, pasak jos, griūtų ne tik Vyriausybė, bet neliktų ir dabartinės valdančiosios daugumos.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas. Todėl TS-LKD prezidiumas pasiūlė Seimui surengti naujus rinkimus – priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Paluckas: koalicija – ne cirkas, partneriai – ne žvėrys, o aš – ne dresuotojas

JP Redakcija

G. Nausėda: nenoriu diskutuoti su R. Žemaitaičiu, jis kalbasi su dievais ar pačiu savimi

JP Redakcija

Žiniasklaida: teismas atmetė parlamentaro T. Domarko prašymą dėl asmeninio bankroto

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads