2.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 1 vasario, 2025

Laikinai akademinės etikos kontrolieriaus pareigas eis G. Valinčius

Autoriusbns
Fotobns
G. Valinčius.

Sausį baigiantis akademinės etikos ir procedūrų kontrolierės pareigas einančios Loretos Tauginienės kadencijai, laikinai tarnybai vadovaus Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas Gintaras Valinčius.

Tokį sprendimą priėmė Seimas, 90 parlamentarų balsavus už ir šešiems susilaikius.

Mokslo tarybai laiku nepavyko atrinkti naujo akademinės etikos kontrolieriaus, o L. Tauginienė atsisakė eiti šias pareigas, kol į jos vietą bus paskirtas naujas pareigūnas.

Gruodžio 21 dieną Seimas ją atleido iš pareigų pačios prašymu. Kitų metų sausio 23 dieną baigsis L. Tauginienės penkerių metų kadencija akademinės etikos ir procedūrų kontrolierės pareigose.

Šeštadienio sprendimu nuo tos dienos laikinai šias pareigas pavesta eiti G. Valinčiui, kol bus paskirtas naujas akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius.

Už akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus atranką atsakinga Lietuvos mokslo taryba, tačiau rasti tinkamo kandidato jai kol kas nepavyko.

„Mes vyk­dė­me pro­ce­dū­ras tei­sės ak­tų nu­sta­ty­ta tvar­ka, ga­vo­me vie­ną kan­di­da­tą per vi­są pra­šy­mų da­ly­vau­ti kon­kur­se pa­tei­ki­mo lai­ko­tar­pį. Tas kan­di­da­tas bu­vo Lie­tu­vos moks­lo ta­ry­bos dar­buo­to­ja. Ji­ taip, kaip tai nu­ma­ty­ta at­ran­kos pro­ce­dū­ro­se, reg­la­men­te, da­ly­va­vo kon­kur­se. Ko­mi­si­ja, su­da­ry­ta iš pen­kių na­rių, slap­tu bal­sa­vi­mu ne­pri­ta­rė kan­di­da­tū­rai“, – Seimui šią savaitę pasakojo G. Valinčius.

„At­si­dū­rė­me to­kio­je si­tu­a­ci­jo­je, kad iš vie­no kan­di­da­to net ne­ga­lė­jo­me iš­rink­ti tin­ka­mo Sei­mui teik­ti, ir li­ko­me be kan­di­da­tų, tu­rė­si­me skel­b­ti kon­kur­są iš nau­jo“, – aiškino jis.

Mokslo tarybos pirmininkas pripažino, kad darbas pusantro etato jam bus iššūkis.

„Aš tik­rai ne­pa­sa­ky­čiau, kad la­bai ver­žiuo­si į ši­tas pa­rei­gas, bet ma­ty­da­mas tą si­tu­a­ci­ją, įver­tin­da­mas vi­sas ap­lin­ky­bes, ver­tin­da­mas ši­tos or­ga­ni­za­ci­jos dar­bo spe­ci­fi­ką, aš su­ti­kau im­tis ir ati­tin­ka­mai ko­re­guo­ti sa­vo dar­bo tvar­ka­raš­tį taip, kad tos mi­ni­ma­lios funk­ci­jos, ku­rias tu­rė­tų vyk­dy­ti Aka­de­mi­nės eti­kos ir pro­ce­dū­rų kon­tro­lie­riaus tar­ny­ba, bū­tų tin­ka­mai at­lik­tos per lai­ko­tar­pį, per ku­rį mes, ti­kiuo­si, sėk­min­gai pa­rink­si­me nau­ją kan­di­da­tą ar kan­di­da­tę tvir­tin­ti Sei­mui“, – teigė jis.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius yra valstybės pareigūnas, nagrinėjantis skundus, pranešimus ir inicijuojantis tyrimus dėl galimų akademinės etikos ir procedūrų, įtvirtintų mokslo ir studijų institucijų akademinės etikos kodeksuose, pažeidimų.

Lietuvos mokslo tarybos teikimu kontrolierių penkerių metų kadencijai skiria Seimas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

S. Skvernelis mato poreikį visiems Seimo turėti leidimus dirbti su įslaptinta informacija

JP Redakcija

G. Paluckas nemano, kad R. Žemaitaičio pasisakymai yra pagrindinė problema koalicijoje: tai oro virpinimas

JP Redakcija

S. Skvernelis sako pritariantis prezidentui, nematančiam esamos koalicijos perspektyvų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads