Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“, jo vadovė Aušra Stančikienė bei dar viena darbuotoja pripažinti kaltais dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.
A. Stančikienei Vilniaus apygardos teismas skyrė 2,5 tūkst. eurų baudą. Tokią pat baudą teismas skyrė pačiam fondui ir darbuotojai Sabinai Marijai Paškevičienei.
Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos naudai solidariai iš visų nuteistųjų priteista daugiau nei 2 tūkst. eurų nusikaltimu padarytai žalai atlyginti.
Anksčiau priimtas Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis pakeistas.
Naujai paskelbtas nuosprendis įsiteisėjo iškart, tačiau dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Kaltinimai susiję su Vaiko teisių apsaugos tarnyba (dabar – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba) 2019 m. pasirašyta sutartimi ir projektu Atvejo vadybos paslaugoms teikti.
A. Stančikienė ir fondas kaltinti neteisėtai įgiję Vaiko teisių apsaugos tarnybos pinigines lėšas, skirtas Europos Sąjungos lėšomis finansuojamam projektui vykdyti, paslaugos turėjo būti teikiamos vaikams, turintiems proto ar (ir) psichikos negalią, bei jų šeimos nariams.
Pagal minėtą sutartį, „Algojimui“ turėjo būti mokama 16,30 eurų už paslaugų valandą asmeniui, apmokėjimas įvykdomas, kai fondas pristato suteiktas paslaugas pagrindžiančius dokumentus: atvejo vadybos paslaugų žurnalus, tarpinius ir galutinius paslaugų perdavimo – priėmimo aktus, PVM sąskaitos faktūras.
Prokuratūra A. Stančikienę ir fondą kaltino tuo, kad vaikus su psichikos negalia auginantys žmonės realiai paslaugų negavo, tačiau dokumentuose buvo žymima, kad paslaugos suteiktos, tuo remiantis, fondui buvo sumokėti pinigai.
Fondo darbuotoja S. M. Paškevičienė buvo kaltinama tuo, kad ji suklastojo tikrus dokumentus, pagamino netikrus dokumentus, kuriuos panaudojus apgaule kitų naudai įgijo svetimą turtą.
Aukojimo internetu portalas aukok.lt skelbia, kad labdaros ir paramos fondas „Algojimas“ buvo įkurtas 2008 m. Tai vienintelė Lietuvos nevyriausybinė organizacija, padedanti šeimoms ir globėjams, auginantiems negalią turinčius vaikus, nepriklausomai kokia ji yra. Skleisdamas misiją – požiūrio į negalią keitimą, fondas vykdo socialinius, sociokultūrinius projektus, rengia mokymų programas tėvams, specialistams, verslo įmonėms, inicijuoja bei vykdo pagalbos negalią turinčiam vaikui ir jo šeimai programas ir kt.