Ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas antradienį pasirašė įsakymą, kuriame pavaldžioms įstaigoms ir institucijoms nurodė įvardyti tris veiklas, sukuriančias daugiausiai biurokratinės naštos verslui ir gyventojams. Anot jo, šios institucijos turės iki balandžio 1 d. pateikti planus, kaip ši našta bus sumažinta 30 proc., o to nepadariusioms įstaigoms bus mažinamas finansavimas.
„Vyriausybė aiškiai savo programoje yra įsivardijusi tikslą mažinti biurokratinę naštą, siekiame, kad mūsų sistema taptų tokio mažinimo pavyzdžiu. Kalbame apie procedūrų trumpinimą, aptarnavimo laiko trumpinimą, reguliavimo atsisakymą, skaitmenizavimą ir kitas priemones“, – sako L.Savickas.
Kaip praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM), lygiagrečiai ministro įsakymui išleistas kanclerės potvarkis, kuriuo prašoma viešųjų pirkimų procedūrų, paramos administravimo ir licencijų išdavimo procesų paprastinimo. Ministerijos padaliniams nurodyta iki kovo 10 d. pateikti biurokratijos arba kaštų mažinimo 30 proc. planus.
Ministerijai šiuo metu yra pavaldūs Registrų centras, Inovacijų agentūra, „Investuok Lietuvoje“, Metrologijos inspekcija, Nacionalinis akreditavimo biuras, Standartizacijos departamentas, Skaitmeninių sprendimų agentūra, bendrovės „Litexpo“ ir „Toksika“. Taip pat viešosios įstaigos „Keliauk Lietuvoje“, „CPO LT“, „Valdymo koordinavimo centras“.
EIM apklausa rodo, kad verslo pasitikėjimas institucijomis krito drastiškai
EIM iniciatyva atlikta apklausa, kurioje dalyvavo daugiau kaip 1 tūkst. įmonių, parodė, kad verslas vis mažiau pasitiki priežiūros institucijomis. Teigiamai priežiūros institucijų veiklą vertinančiųjų dalis sumažėjo nuo 82 proc. 2020 m. iki 51 proc. 2024 m. Pernai fiksuotas žemiausias priežiūros institucijų veiklos teigiamo vertinimo rodiklis per visą pastarųjų dešimties metų laikotarpį.
Pastebėta, kad pernai ženkliai ilgėjo verslo veiklos vietoje atliekamų patikrinimų terminai: 71 proc. planinių patikrinimų truko 2-5 val., kai 2023 m. tokios trukmės patikrinimų buvo tik 29 proc. Neplaninių patikrinimų atveju, tokios trukmės patikrinimų skaičius išaugo nuo 23 proc. 2023 m. iki 86 proc. pernai.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/elta.png)