Parlamento pavasario sesijoje, kovo 18 d. bus rengiamas uždaras Seimo posėdis.
Tai numatantį potvarkį penktadienį pasirašė Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.
Politiko siūlymą trečiadienį parėmė ir Seimo valdyba. Kaip tuomet sakė S. Skvernelis, uždaro posėdžio metu būtų aptartas grėsmių vertinimas ir papildomo finansavimo krašto apsaugai poreikis, kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos (KAM) atstovai su parlamentarais pasidalintų riboto naudojimo informacija.
Posėdžio metu parlamentarams turėtų būti pateikta riboto naudojimo informacija. Galimybę susipažinti su šia slaptumo žyma pažymėta medžiaga turi visi Seimo nariai.
Pasak S. Skvernelio, jeigu institucijoms pavyks sumažinti slaptumo žymą iki riboto naudojimo, posėdžio metu būtų pristatyti Lietuvos kariuomenei reikalingos ginkluotės ir infrastruktūros kiekiai ir kainos.
Pagal Valstybės tarnybos ir paslapčių įstatymą, su įslaptinta informacija, žymima „Riboto naudojimo“ žyma, gali susipažinti visi Seimo nariai, kuriems tai būtina pagal vykdomas pareigas.
Seimo statutas numato, kad parlamentui nutarus, taip pat prezidentui ar Seimo pirmininkui pareikalavus, išimties tvarka gali būti rengiamas uždaras posėdis, kuriame, be Seimo narių, gali dalyvauti tik specialiai į šį posėdį kviesti asmenys ir, jeigu reikia, posėdžių sekretoriato darbuotojai.
Teisę siūlyti surengti uždarą posėdį turi Seimo valdyba, frakcijos, komitetai, šį pasiūlymą būtinai motyvuodami.
S. Skvernelis Seimo valdybai teigė, jog viliasi, kad būsimas uždaras posėdis užkirs kelią kai kuriems politikams skleisti dezinformaciją apie gynybai skirtų lėšų panaudojimą.
ELTA primena, kad Valstybės gynimo tarybos (VGT) sprendimą reikšmingai didinti asignavimus krašto apsaugai pastaruoju metu ypač kritikuoja „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.
„Aušriečių“ pirmininkas dėmesio centre atsidūrė ir dėl pasisakymų apie prezidentą Gitaną Nausėdą. Kaip skelbė LNK žinios, susitikimų su rinkėjais metu R. Žemaitaitis metė kaltinimus šalies vadovui, neva šis siūlo nacionalizuoti gyventojų indėlius ir panaudoti juos gynybai. Taip pat politikas aiškino, jog krašto apsaugą būtų galima finansuoti iš lėšų, kurias Lietuva galėtų gauti atšaukusi sankcijas Baltarusijos trąšų tranzitui.
S. Skvernelis šiuos R. Žemaitaičio pasisakymus pavadino besitęsiančią dezinformacijos kampanija ir nurodė, jog „aušriečio“ pozicijos neatitinka koalicinėje sutartyje įtvirtintų principų.
Tuo metu pats šalies vadovas pareiškė – jeigu R. Žemaitaitis ir toliau tokiais pasisakymais diskredituos Lietuvą, pokyčiai dabartinės koalicijos gretose bus neišvengiami.
Savo ruožtu premjeras Gintautas Paluckas toliau kartoja, kad nereikėtų sureikšminti skandalingų „aušriečių“ lyderio R. Žemaitaičio pasisakymų. Vyriausybės vadovo įsitikinimu, koalicijos partnerio pareiškimai apie Ukrainą bei Rusijos grėsmę ar Prezidentūros pasipiktinimą sukėlęs šalies vadovo pasiūlymų iškraipymas jokių realių neigiamų pasekmių neturi.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/elta.png)