Konservatoriai pradeda atvirą balsavimą reitinguojant kandidatus į Europos Parlamentą

Autoriusbns
Fotobns


Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šeštadienį pradeda atvirą balsavimą reitinguojant kandidatus į Europos Parlamentą (EP).

„Lapkričio 11 ir 12 dienomis vyks atviras TS-LKD organizuojamas EP rinkimų sąrašo reitingavimas, šeštadienį ir sekmadienį balsavimas vyks tose savivaldybėse, kur balsuojančių skaičius didesnis nei 1,5 tūkst., tai yra Vilniuje ir Kaune. Antrąją dieną, sekmadienį, balsavimas vyks visose likusiose savivaldybėse Lietuvoje ir Briuselyje“, – BNS sakė TS-LKD vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis.

Reitinguoti sąrašą gali ne tik partijos nariai, bet ir visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų, nepriklausantys jokiai kitai politinei partijai ar komitetui, pritariantys konservatorių veiklai ir vertybėms, užsiregistravę ir iš anksto įtraukti į TS-LKD atvirų rinkimų rinkėjų sąrašą. Partijos nariai rinkimuose dalyvauja be atskiros registracijos.

Pasak M. Prievelio, balsuoti užsiregistravo ir yra patvirtinti apie 3 tūkst. konservatorių simpatikų, reitingavimo rezultatai turėtų būti žinomi sekmadienį vakare. Po atviro reitingavimo galutinius kandidatų į EP sąrašus dar tvirtins partijos prezidiumas ir taryba.

Kandidatus į EP narius kėlė TS-LKD skyriai. Buvo pasiūlyta beveik 90 politikų, prezidiumas jame paliko 49 pavardes.

Reitinguoti skirtame sąraše yra dabartiniai europarlamentarai Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, Liudas Mažylis, per 20 Seimo narių, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Palangos meras Šarūnas Vaitkus, karybos apžvalgininkas Aurimas Navys, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, jos patarėja Agneta Ladek, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, finansų viceministrė Rūta Bilkštytė.

Partijos pirmininkas užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis į EP nekandidatuoja.

Europos Parlamento rinkimai vyks 2024 metų birželį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Liberalui A. Kolpertui Panevėžio mero rinkimuose – stipri pagalba iš žinomų partijos kolegų

JP Redakcija

Socialdemokratai registruos įstatymo pataisas, kad savivaldos rinkimuose galėtų balsuoti jaunimas nuo 16 metų

JP Redakcija

LVŽS skyriai į pirmininko postą iškėlė septynis kandidatus: R. Karbauskio sprendimas vis dar neaiškus

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads