Dr. Ohhira atliktais tyrimais nustatė, jog gerosios bakterijos (probiotikai) yra labai reikalingos žmogaus organizmui, nes jos dalyvauja vitaminų sintezėje, prisideda šalinant iš jo nuodingas ir kenksmingas medžiagas, kontroliuoja medžiagų apykaitos procesą, tuo pačiu stiprina imunitetą.
Kokie požymiai rodo, jog žarnyne suiro gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyra?
Kai blogosios bakterijos žarnyne pradeda imti viršų, tada imuninės ląstelės nusilpsta ir nepajėgia įveikti virusų ir kitokio užkrato sukeliamų ligų. Šią situaciją išduoda atsiradęs pilvo pūtimas, dujų kaupimasis žarnyne, skrandžio diegliai, staigūs virškinimo pakitimai, kai arba užkietėja viduriai, arba juos paleidžia.
Kas nutinka organizmui, sutrikus gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyrai?
Kai organizmas praranda gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyrą, jis ima sunkiau įsisavinti maistines medžiagas, o tai trikdo tinkamą cukraus kiekio kraujyje reguliavimą. To pasekmė – antsvorio augimas. Be to, išsiderinusi žarnyno veikla daugeliu atvejų turi įtakos ir odos būklei. Tada gali pasireikšti egzema ir įvairūs alerginiai bėrimai, kas akivaizdžiai parodo, jog organizme trūksta gerųjų bakterijų.
Kuo žmogaus organizmui yra pavojingas gausiai perdirbtų maisto produktų vartojimas?
Valgant gausiai perdirbtus maisto produktus padidėja imuninės sistemos apkrovimas. Imuninės ląstelės yra perspėjamos, jog organizmas susidūrė su labai pavojingu priešu. Tad netinkamai maitinantis imunitetas labai pavargsta, todėl sparčiai ima silpti ir nebūna pajėgus kovoti su uždegimus galinčiais sukelti virusais. O tai reiškia, jog žmogus greičiau suserga – ir ne viena, o kartais ir keliomis rimtomis ligomis.
Norint to išvengti reikia vengti gausiai perdirbto maisto, kuriame yra pilna dirbtinių saldiklių, sočiųjų riebalų, kurie neigiamai veikia gerąsias bakterijas ir skatina uždegimines ligas.
Kaip žarnyne palaikyti tinkamą gerųjų bakterijų balansą?
Jeigu norima žarnyne palaikyti tinkamą gerųjų bakterijų balansą, anot dietologų, verta bent tris-keturis kartus per savaitę vartoti tokius maisto produktus, kuriuose gausu gerųjų bakterijų. Tarp jų – rauginti kopūstai ir agurkai, varškė ir jogurtas.
Tačiau vien to nepakanka, kad būtų įmanoma pilnai išsaugoti gerųjų bakterijų atsargas žarnyne, todėl yra naudinga dar papildomai vartoti ir maisto papildus, kuriuose esama gerųjų bakterijų.