Kokiais simptomais pasireiškia lėtinis prostatitas ir kada kreiptis į medikus?

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Lėtinis prostatitas yra uždegiminė liga, galinti turėti stiprų neigiamą poveikį vyro sveikatai ir gyvenimo kokybei. Nors ši liga tiesiogiai ir nekelia grėsmės gyvybei, jos simptomai gali būti labai nemalonūs, paveikti kasdienes veiklas. Dėl to kiekvienam vyrui yra labai svarbu žinoti lėtinio prostatito simptomus ir išmokti juos atpažinti bei kreiptis į gydytojus.

Lėtinio prostatito simptomai

Paprastai sakant, tai lėtinis prostatitas yra prostatos uždegimas, kuris trunka ilgiau nei kelis mėnesius. Jis gali kilti tiek dėl bakterinės infekcijos, tiek be aiškiai apibrėžtos priežasties. Paprastai ligos simptomai priklauso nuo formos ir sunkumo, gali pasireikšti tiek pavieniui, tiek visi kartu.

Bene dažniausiai pacientai jaučia skausmą, diskomfortą dubens srityje, kuris gali būti juntamas tarp kapšelio ir išangės, pilvo apačioje ar net išplisti iki nugaros apatinės dalies. Skausmo pojūtis gali būti nuolatinis arba pulsuojantis, juntamas tam tikru laikotarpiu, pavyzdžiui, po fizinės veiklos, ilgo sėdėjimo.

Kitas dažnai pasireiškiantis lėtinio prostatito simptomas yra šlapinimosi sutrikimai. Pacientams gali pasireikšti dažnesnis noras šlapintis, ypač naktį, gali sulėtėti srovė ar kankinti pojūtis, kad po šlapinimosi pūslė nebuvo ištuštinta. Taip pat gali būti juntamas skausmas ar deginimas tiek šlapinimosi metu, tiek po jo.

Negydomas lėtinis prostatitas turi neigiamos įtakos lytiniam gyvenimui. Uždegimas gali sukelti skausmą ejakuliacijos metu ir paveikti erekciją, lemti sumažėjusį lytinį potraukį, diskomfortą lytinių santykių metu. Dažnai lėtinio prostatito būklę taip pat lydi nuovargis, silpnumas, gali pakilti temperatūra.

Kada kreiptis į gydytoją?

Iš tikrųjų pajutus visus minėtus simptomus (tiek po vieną, tiek kartu), reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Tačiau itin suskubti reikia, jei laikosi pakilusi temperatūra ir juntamas stiprus skausmas – paprastai šie simptomai reiškia ūmų prostatitą, todėl būtina skubi medicininė pagalba.

Negydomas lėtinis prostatitas, net jei ir nesukelia didelių skausmų ar diskomforto, gali turėti neigiamos įtakos seksualiniam gyvenimui, pabloginti gyvenimo kokybę. Norint išspręsti šią sveikatos problemą, reikia kreiptis į šeimos gydytoją ir urologą. Prostatito simptomai yra panašūs į kitų ligų, todėl būtina atlikti tyrimus ir patikslinti diagnozę, tik tada bus galima paskirti veiksmingą gydymą.

Kaip gydomas lėtinis prostatitas?

Nors prostatito gydymas dažnai kelia vyrams baimę, tikrai neverta jaudintis. Bakterinės kilmės lėtinis prostatitas yra gydomas antibiotikais, kitu atveju – priešuždegiminiais vaistais. Taip pat gali būti skiriami raumenis atpalaiduojantys vaistai ir fizioterapija, jei paciento būklė yra susijusi su raumenų įtampa.

Prostatitui išsivystymui įtakos gali turėti ir gyvenimo būdas, todėl gydytojas gali rekomenduoti jo pokyčius, patarti, kaip mažinti svorį ir susidoroti su stresu. Daliai pacientų įveikti uždegimą padeda šiltos vonios.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Širdies ir kraujagyslių ligos nežiūri į pasą: kada pasitikrinti sveikatą rekomenduojama jauniems?

confident-noyce

Dirgliosios žarnos sindromas: pasiekti remisiją padeda tik kompleksinis gydymas

confident-noyce

Lietuvoje šiemet registruoti 8 dengės karštligės atvejai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau