Kokiais neįtikėtinais mitais apipintas MB steigimas?

AutoriusJP
FotoFREEPIK.COM

Mažoji bendrija (MB) yra viena populiariausių verslo formų Lietuvoje, tačiau MB steigimas – vis dar apipintas nepagrįstais mitais. Manytina, kad tai skatina žinių ir informacijos trūkumas, tačiau tokie mitai gali būti priežastis nesirinkti šios juridinės formos. Dėl to skubame planuojantiems verslą į pagalbą ir šiame straipsnyje sugriausime populiariausius mitus apie MB steigimą.

MB steigimas – labai brangus procesas

Mitas. Nežinia kodėl, bet vis dar pasitaiko manančių, kad MB steigimas kainuoja labai brangiai. Iš tikrųjų proceso kaina nėra didelė nei steigiant įmonė pačiam, nei kreipiantis į profesionalus. Be to, šios juridinės formos asmeniui nereikalingas įstatinis kapitalas, tad pradėti veiklą galima su išties nedidele suma. Paprastai MB steigimas šią paslaugą siūlančiose įmonėse kainuoja apie kelis šimtus eurų ir yra greitas bei paprastas. Žinoma, savarankiškai įkurti MB yra dar pigiau, tačiau tada reikės pasirūpinti visais dokumentais ir registracijos adresu savarankiškai, o tai gali kelti problemų.

MB steigimas – labai sudėtingas

Mitas. Net jei MB steigimo aprašymas įstatyme ir atrodo sudėtingai, pats procesas toks tikrai nėra. Be to, viską galima atlikti itin paprastai – kreiptis į profesionalus. Specialistai parengs steigimo dokumentus, pasirūpins steigimo adresu, vardo registracija ir visais kitais klausimais, tad MB steigimas nekels jokių iššūkių. Apskritai, dažnai manoma, kad paprasčiausia yra įsteigti UAB, tačiau vertinant reikalavimus procesui, MB steigimas – netgi paprastesnis.

MB gali turėti tik vieną savininką

Mitas. Kartais klaidingai manoma, kad jei nėra akcijų, tai nėra ir bendros nuosavybės. MB steigimas galimas tiek su vienu, tiek su keliais savininkais. Tiesa, yra taikomi tam tikri apribojimai, kurių nėra steigiant UAB: MB nariais gali būti tik fiziniai asmenys, o didžiausias jų skaičius – dešimt. Vis dėlto šie ribojimai suteikia gana daug laisvės ir tinka įvairių veiklų vykdymui.

MB negali samdyti darbuotojų

Šis mitas kyla iš sąsajos su individualia įmone, kuri dažniausiai yra steigiama šeimos verslams, nors dabar yra kiek primiršta veiklos forma. Vis dėlto faktas apie šeimos verslą nėra svarbus, nes darbuotojus samdyti gali tiek individuali įmonė, tiek MB. Esminis skirtumas tik tas, kad MB nariai joje gali darbuotis ir be darbo sutarties, tačiau kiti darbuotojai, kaip įprasta, yra samdomi pagal darbo sutartis.

MB negali pritraukti investicijų

Mitas. Iš tikrųjų MB gali pritraukti investicijas, tačiau galimybės priimti daugiau narių – ribotos. Vis dėlto dešimties narių daugeliu atvejų pakanka, o investicijas galima pritraukti ir kitais būdais, pavyzdžiui, sudarant paskolos ar bendradarbiavimo sutartį. Vis dėlto jei pagrindinis veiklos tikslas yra investicijų pritraukimas, MB steigimas tikriausiai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Naujų įmonių steigimo statistika rodo, kad panevėžiečiai drąsiau imasi verslo

confident-noyce

Registrų centras: pernai įregistruota per 16 tūkst. įmonių ir organizacijų

confident-noyce

Tarp 50 didžiausių Baltijos šalių bendrovių pirmauja lietuviškos įmonės

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau