Prancūzai abrikosą laiko seksualumo, o kinai – ilgaamžiškumo simboliu. Abrikosai pradėti auginti Kinijoje prieš 4000 metų. Senovės Romoje šis gardumynas laikytas brangiu skanėstu ir iš ten paplito po Pietų Europą. Tad štai taip, laikui bėgant, jis atsidūrė parduotuvių lentynose ir mūsų virtuvėse.
Visi žino, kad abrikosas – skanus vaisius, tačiau ar žinote, kuo jis naudingas sveikatai?
Jis neturi sočiųjų riebalų, natrio bei cholesterolio, bet pasižymi gausiais A ir C vitaminų kiekiais. Taigi, šis vaisius suteikia žvalumo, padeda deginti riebalus organizme, gerina nuotaiką bei bendrą savijautą. Puiku ir tai, kad abrikosas padeda įveikti nuovargį, todėl, jei dirbate fizinį ar protinį darbą, abrikosas – idealus užkandis, leisiantis susigrąžinti prarastas jėgas.
Abrikosai – puikus kalio šaltinis, kurio yra daugiausia iš visų juose esančių mineralų. Kalis padeda reguliuoti vandens ir druskų pusiausvyrą organizme, išvengti patinimų, sumažinti kraujospūdį, užtikrinti normalų širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, apsaugo nuo aterosklerozės rizikos.
Abrikosus ypač rekomenduojama valgyti žmonėms, sergantiems anemija, širdies ir kraujagyslių ligomis, nes juose gausu kalio ir magnio, kurie yra būtini gerai širdies veiklai palaikyti. Taip pat vaisius naudingas akims, nes stiprina regėjimą, apsaugo nuo akių ligų bei uždegimų.
Šie vaisiais tiek žali, tiek džiovinti normalizuoja virškinimo procesą, gerina mikroflorą, pašalina toksinus, padeda atsikratyti cholesterolio pertekliaus.