Keliančiais grėsmę Lietuvos saugumui pernai pripažinti per 700 rusų ir baltarusių

Autoriusbns
Fotobns

Keliančiais grėsmę valstybės saugumui, viešajai tvarkai ar žmonių sveikatai praėjusiais metais pripažinti 598 Baltarusijos ir 125 Rusijos piliečiai, pranešė Migracijos departamentas.

Pasak pranešimo, keliančiais grėsmę užsieniečiai pripažinti įvertinus surinktą viešą ir neviešą informaciją bei duomenis, gautus iš Valstybės saugumo departamento.

Visiems šiems užsieniečiams yra uždrausta atvykti į Lietuvą.

Minėti skaičiai, Migracijos departamento duomenimis, yra mažesni nei užpernai, kuomet keliančiais grėsmę iš viso buvo pripažinti 1 tūkst. 428 baltarusiai ir 352 rusai.

Iš 598 grėsmę keliančių Baltarusijos piliečių 179-iems buvo neišduotas leidimas laikinai gyventi Lietuvoje, 232–iems nepratęstas šis dokumentas, kuomet užsieniečio turėtas leidimas baigė galioti.

Migracijos departamento iniciatyva panaikinti 175 Baltarusijos piliečių turėti ir vis dar galioję leidimai laikinai gyventi Lietuvoje. Dar trims baltarusiams atsisakyta išduoti leidimus nuolat gyventi Lietuvoje, o devyniems tokie dokumentai panaikinti.

Taip pat pernai 35-iems rusams atsisakyta išduoti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje, 36-iems atsisakyta juos pratęsti. Dar 24-iems Rusijos piliečiams panaikinti anksčiau jų turėti tebegalioję leidimai laikinai gyventi, o 29 rusai neteko leidimų nuolat gyventi šalyje.

Neišduoti leidimo nuolat gyventi Lietuvoje, kai asmuo dėl jo kreipiasi pirmą kartą, nuspręsta 16-ai Rusijos piliečių.

Anot Migracijos departamento, 2022-ųjų pabaigoje įvesta prievolė užpildyti specialų klausimyną taikoma visiems Rusijos ir Baltarusijos piliečiams nuo 18 metų amžiaus, kai jie teikia prašymus išduoti ar pakeisti leidimus gyventi Lietuvoje arba pageidauja įforminti naują leidimą laikinai gyventi šalyje.

Užsieniečiai klausimyne privalo pateikti informaciją apie savo išsilavinimą, ankstesnes darbovietes, tarnybą ginkluotosiose pajėgose, kontaktus su NATO bei Europos Sąjungai nepriklausančių šalių valstybinėmis institucijomis, taip pat – išdėstyti požiūrį į Rusijos agresiją Ukrainoje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Saugumo spragos įmonių el. pašto sistemoje: 6 efektyvūs būdai, kaip jas panaikinti

JP Redakcija

Panevėžio rajone ruošiamasi krizei: planuojama gerinti ir atnaujinti esamas priedangas

JP Redakcija

Generalinis komisaras finansavimą vidaus saugumui ragina susieti su BVP

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads