Nuogąstaudamas dėl koronaviruso į Kauno klinikinę ligoninę kreipėsi sunegalavęs vyras, jis gydomas specialioje palatoje.
„Vyras grįžo iš Vokietijos, jis kreipėsi vėlų ketvirtadienio vakarą į mūsų ligoninę“, – penktadienį BNS sakė ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.
Anot jo, vyras pajuto peršalimo simptomus, o prieš tai Vokietijoje bendravo su kinų tautybės asmenimis. S. Tvirbuto teigimu, ligoninė ėmėsi visų būtinų atsargumo priemonių.
„Informavome visas institucijas, kad toks žmogus kreipėsi. Jis guli specialioje izoliuotoje palatoje, atskirame bokse. Personalas turi visas specialias priemones – kombinezonus, kaukes. Bendrauja, kad būtų saugu“, – pasakojo ligoninės atstovas.
Jis pabrėžė, kad pirminiais duomenimis, medikai nenustatė koronaviruso, nemato klinikinių požymių. Pats pacientas jaučiasi gerai, tačiau galutinę diagnozę turi patvirtinti Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.
Pirmasis apie šį atvejį pranešė naujienų portalas tv3.lt.
Šio portalo teigimu, kelias valandas kitas pacientas buvo stebėtas ir Santaros klinikos Vilniuje, bet nesant kriterijų jis buvo paleistas ambulatoriniam gydymui.
Kol kas Vilniuje izoliavimo priemonės niekam nebuvo taikomos, teigia tv3.lt.
Koronaviruso pradžia nustatyta Kinijoje, Uhano mieste. Jis staigia išplito ne tik po Kiniją, bet jau registruojamas ir kitose Azijos, Europos šalyse, JAV.
Nuo viruso mirė daugiau kaip 200 žmonių, užsikrėtė beveik 10 tūkst.
Užsikrėtusiųjų šiuo virusu simptomai – panašūs. Vargina karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas – požymiai panašūs pneumonijai (plaučių uždegimui) priskiriamiems bruožams. Įtariama, kad virusas pavojingiausias mažiems vaikams, vyresnio amžiaus ar turintiems sveikatos problemų asmenims.
Santaros klinikos dėl koronaviruso ragina nepanikuoti
Situaciją dėl koronaviruso reikia vertinti adekvačiai ir nepanikuoti, esant būtinybei – medikai reaguoti pasiruošę, teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos (VULSK).
„Ligoninė yra pastatyta taip, kad būtų galima izoliuoti ligonius, sergant ypatingai pavojingomis infekcinėmis ligomis. Ligoniai, priklausomai nuo to, kokia jiems yra nustatoma užkrečiamoji liga, yra izoliuojami atitinkamai“, – žurnalistams penktadienį sakė VULSK sakė Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetikas.
„Mes vertiname viską ramiai, jokios panikos būti negali. (…) Mums reikia elgtis adekvačiai, o ne kelti dėl paniką vieno viruso, kurio šiuo metu net Lietuvoje nėra“, – pridūrė jis.
Pasak gydytojo, pernai gruodį atidarytas naujasis Infekcinių ligų centras iš viso gali priimti apie 50 pacientų. Jie guldomi arba į palatą, arba į specialią izoliuotą patalpą – boksą.
„Priklausomai nuo to, apie kokį susirgimą kalbame, toks sprendimas ir būtų priimtas. Koronaviruso atveju – arba boksas, arba palata. Jei yra vietos bokse, tai jame, o jei ne – tuomet palatoje“, – kalbėjo L. Svetikas.
Į mirtinai pavojingo ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) sukėlėją panašaus viruso protrūkis pirmiausia pasireiškė Uhano mieste Kinijos Hubėjaus provincijoje. Virusas jau nusinežė mažiausiai 213 žmonių gyvybių ir išplito po mažiausiai 18 šalių.
Pasaulio sveikatos organizacija ketvirtadienį paskelbė naujojo koronaviruso protrūkį tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi.