Karantino metu daugėja elektroninių mokėjimų, rečiau iš piniginės traukiami grynieji

Karantinas keičia gyventojų finansinius įpročius – mažėja atsiskaitymas grynaisiais, auga pervedimų kiekis, ypač el. parduotuvėms, finansines konsultacijas banko skyriuje pakeitė bendravimas su banku internetu ir telefonu, rodo „Luminor“ banko duomenys.  

„Paskelbus karantiną pinigų išgryninimas iš bankomatų buvo išaugęs, tačiau vėliau žmonės pradėjo rinktis kitas atsiskaitymo priemones, o taip pat duris užvėrus didesnei daliai parduotuvių, sumažėjo namų ūkių išlaidos. Tad išgryninimo operacijų skaičius bankomatuose Lietuvoje kovą apskritai nukrito 15 proc., palyginti su vasariu. Priešinga situacija su elektroniniais atsiskaitymais – operacijų skaičius internetinėse parduotuvėse per metus šoktelėjo 30 proc., o kai kuriose parduotuvėse, ypač turinčiose el. prekybos platformas, šie skaičiai šovė į viršų dvigubai ar trigubai. Skaičiuojant pinigine išraiška, vien mūsų banko klientai apsipirkimams internetu kovą išleido 20 proc. daugiau nei 2019 m. kovą”, – teigia „Luminor“ Klientų konsultacijų centrų vadovė Baltijos šalims Giedrė Blazgienė.

Apskritai, mokėjimų eurais apimtys iš ir į banko sąskaitas kovo mėnesį palyginti su praėjusiais metais, išaugo 5 proc.

„Luminor“ pastebi, kad per pirmąsias karantino savaites, palyginti su įprastu ritmu, gyventojų skambučių į konsultacijų telefonu centrą padaugėjo dvigubai (52 proc.), įmonių atstovų skambučių pagausėjo 15 proc.  Skaičiuojama, kad bendras klausimų srautas el. paštu buvo didesnis 42 proc. nei įprasta, o paklausimų interneto banke pateikta 40 proc. daugiau.

„Matome, kad dalis klientų, kurie buvo mažiau susipažinę su nuotolinėmis ar skaitmeninėmis paslaugomis, šiuo laikotarpiu įgijo daugiau finansų tvarkymo skaitmeniniais kanalais žinių bei praktikos, kuri jiems pravers ir ateityje”, – teigia G. Blazgienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apklausa: investicine sąskaita jau naudojasi kas dešimtas gyventojas

JP Redakcija

Dideli pirkimai be galvos skausmo: kaip priimti finansiškai naudingus sprendimus

JP Redakcija

Ž. Mauricas: Lietuvoje augant apetitui ne tik gynybos, bet ir kitoms išlaidoms, apie pajamas kalbama mažai

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads