0.9 C
Panevėžys
Trečiadienis, 11 gruodžio, 2024

Kaip mūsų miesteliai galėtų atrodyti ateityje?

AutoriusjpFotopaulius židonis

Šį rudenį Panevėžio apskrities miestelių vaikai, bendradarbiaudami su jaunaisiais architektais, kūrybinėse dirbtuvėse svarstė, kaip jų kasdienės erdvės galėtų tapti patrauklesnės bendruomeniniam gyvenimui bei laisvalaikiui.

Lapkričio mėnesį Smilgių ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijose vyko penkios kūrybinės dirbtuvės, organizuotos asociacijos „Papasakok plačiau“ bendradarbiaujant su Architektūros fondu ir „Stasys Museum“. Dirbtuvių metu 5–8 klasių moksleiviai gilinosi į urbanistikos ir architektūros subtilybes. Kartu su architektėmis Karolina Galvydyte ir Gabriele Šimkute jie analizavo savo miestelių viešąsias erdves bei kūrė idėjas, kaip šios galėtų tapti patogesnės gyventi ir patrauklesnės bendruomeniniam gyvenimui.

Pasak architekčių, dirbtuvėse siekta atitolti nuo „automatinio“ užduočių atlikimo ir parodyti, kaip architektūros bei dizaino metodais galima kūrybiškai spręsti problemas. Dalyviai savarankiškai rinkosi erdves, jas analizavo ir rengė idėjinius pasiūlymus, o pasitelkę savo vaizduotę kūrė piešinius bei maketus, atspindinčius, kaip šios erdvės galėtų atrodyti ateityje.

„Vaikus kvietėme ne tik galvoti, kokioms veikloms erdvės galėtų būti pritaikytos, bet ir sukurti jose esančių objektų dizainą. Jie svajojo apie įvairias dangas, suoliukų, žaidimų įrenginių ar net šviestuvų formas bei medžiagiškumą. Vaikų darbuose atsirado ne vienas unikalus objektas – nuo suolo, kuris tęsiasi aplink visą tvenkinio perimetrą, iki žaidimų aikštelių-paviljonų ar fontanų su augmenija. Tokie darbai įdomūs ne tik kaip architektūriniai pasiūlymai, bet ir kaip meno kūriniai,“ – įspūdžiais dalijosi architektė Karolina Galvydytė.

Praėjusį šeštadienį kūrybinės dirbtuvės užbaigtos dalyvių susitikimu „Stasys Museum“. Moksleiviai apsilankė muziejaus nuolatinėje ekspozicijoje ir susipažino su Stasio Eidrigevičiaus kūryba. Po to edukacinėje erdvėje kraštovaizdžio architektas ir tyrėjas Povilas Marozas dalijosi įžvalgomis apie kraštovaizdžio architektūros darbą bei meno vaidmenį viešosiose erdvėse. Jis pristatė savo įgyvendintus ir kuriamus kraštovaizdžio projektus Vilniuje: meno kūrinių integraciją Paupio kvartale, skverą šalia būsimos Nacionalinės koncertų salės ir su „Processoffice“ architektais kuriamą Radvilų rūmų dailės muziejus atnaujinimo kraštovaizdžio projektą.

Po pranešimo vyko bendra diskusija, kurioje vaikai pristatė savo sukurtus viešųjų erdvių vizijų projektus miesteliams ir aptarė savo patirtis su architektų komanda.

Kūrybinės dirbtuvės ir baigiamasis renginys yra projekto „Architektūros dirbtuvėlės Panevėžio apskrityje 2024 m.“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mažeikiuose „Orlen“ darbuotojams bus statomas miestelis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau