1.9 C
Panevėžys
Trečiadienis, 15 sausio, 2025

Kada pirmą kartą išvesti šuniuką į lauką?

AutoriusjpFotofreepik.com

Šuo – gyvenimo džiaugsmas, daugeliui žmonių – pats geriausias draugas, kuris visada šalia, kai tik to norisi. Visgi, jeigu norite, kad šuo tiek fiziškai, tiek psichologiškai Jūsų namuose jaustųsi puikiai – svarbu jam paruošti tinkamas gyvenimo sąlygas, žinoma, kuo daugiau žinoti apie gyvūno poreikius.

Gera veterinarijos klinika yra ta, kurioje ne tik bus galima sulaukti medicininės pagalbos, tačiau ir išgirsti atsakymus į klausimus, kurie padės tinkamai pasiruošti šuns atėjimui į Jūsų šeimą.

Štai retas žino, tačiau šuns išvedimas į lauką pirmą kartą – irgi mokslas. Reikia ne tik žinoti kada tai daryti, tačiau ir KAIP.

Vakcinacijos svarba

Ne visi šuniukus skiepija, tačiau dažniausiai tai daryti tikrai verta. Šuniuką vesti į į lauką galima tik tokiu atveju, kai nuo paskutinės vakcinacijos buvo praėję bent jau dvi savaitės. Visgi, geriausiai gali patikslinti veterinaras, kuris ir atlieka vakcinaciją.

Priklausomai nuo pasirenkamų skiepų – kinta jų schemos. Dėl to reikia tartis su veterinaru – kaip dažnai galima vesti į lauką tuomet, kai yra pereinamasis skiepijimo periodas.

Palučių namuose problema

Dėl skiepų kai kurie ilgą laiką neveda šuns į lauką. Tuomet skatinama šlapintis ant palutės. Tai nėra labai gerai. Štai dėl to ir kyla klausimas – ar neskiepytas šuo gali eiti į lauką.

Kaip išmokyti šunį tuštintis lauke?

Išmokyti šuniuką tuštintis bei sisioti lauke – rimtas iššūkis. Tačiau tinkamai mokant – nebus labai ilgas. Geriausia motyvacijos priemonė yra skanukai. Žinoma, kad reikia daug kantrybės. Mažus šuniukus į lauką reikia vesti gana tankiai. Svarbu yra „pagauti“ kiekvieną tuštinimąsi. Girkite šuniuką, parodykite, kad jis yra šaunuolis. Tačiau jokiu būtų nebauskite, kai jis pasituštino namuose. Juk reikia tik laiko, kol šuo tinkamai išmoks namų taisykles.

Ar šuns veislė ir išvedimas į lauką – koreliuoja?

Svarbu suprasti, kad bet kokio šuns priežiūra, nepriklausomai nuo jo veislės, yra būtina. Galbūt tik reikia atkreipti dėmesį į tai, kad dažniausiai mažų veislių šuniukams reikia tankiau eiti į lauką. Tačiau galiausiai vis tiek jų šlapimo pūslė bus ištreniruota taip, kad jie lauks maksimaliai tiek, kiek tik gali, kol šeimininkas išves. Ir jokio skirtumo, ar auginamas šuo yra veislinis, ar ne. Svarbiausia jam yra skirti kuo daugiau rūpesčio, kad jis jaustųsi mylimas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ką svarbu žinoti prieš bėgiojimą su šunimi žiemą? Ekspertų patarimai

confident-noyce

Laukinių gyvūnų globos centras per metus pagalbą suteikė 2 tūkst. gyvūnų

confident-noyce

Kodėl negalima dovanoti gyvūnų?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau