Svarbu žinoti, kad katei maisto atsisakymas gali būti pražūtingas: natūralioje gamtoje katės maitinasi dažnai, tačiau labai nedideliais kiekiais, todėl badavimas nėra natūralus reiškinys. Jei pastebite, kad katė atsisako ėsti, vertėtų imtis tam tikrų veiksmų – badavimas jūsų mylimai augintinei tikrai ne į naudą.
Vis dėlto, turime sutikti, kad katės „protestas“ prieš maistą yra gana dažnas reiškinys, todėl šeimininkams tenka sukti galvą, kaip elgtis tokioje situacijoje. Taigi, ką vertėtų daryti, jei katė atsisako ėsti?
Pabandykite pakeisti maisto rūšį
Kačių ėdalas yra labai skirtingų rūšių, tad tuomet, jei pastebite, kad jūsų augintinė ėda nenoriai arba visai atsisako ėsti, pirmiausia pabandykite įmaišyti naujo pašaro ar nekasdienių skanėstų – galbūt tai sugundys jūsų katę pavalgyti. Tenka pastebėti, kad dauguma kačių mieliau renkasi konservuotą maistą nei sausą, todėl galite pabandyti pasiūlyti tokio ėdalo.
Ar maistas yra šviežias?
Jei katę šeriate konservais, turėtumėte įsitikinti, ar šis maistas yra šviežias: katė tikrai nenorės ėsti pastovėjusio maisto, kurio aromatas tikrai nėra pats maloniausias. Laikykitės ant pašaro pakuotės pateiktų instrukcijų – atidaryto konservuoto pašaro pakuotė turi būti suvartojama per tam tikrą nurodytą laiką.
Pakeiskite pašaro dubenėlio vietą
Katės maisto dubenėlis turėtų būti pakankamai toli nuo vandens dubenėlio ir kraiko dėžutės. Kartais net ir tokie elementarūs pokyčiai gali padėti nutraukti „protesto akciją“,ir katė vėl bus pakankamai valgi.
Kartais gali prireikti apetitą stimuliuojančių vaistų
Jei jūsų augintinė jau kurį laiką badauja, to priežastis gali būti tam tikri sveikatos sutrikimai. Stebėkite katės bendrą savijautą, ir tuomet, jei pastebėsite ką nors neįprasto, apsilankykite veterinarijos klinikoje. Nustačius katės negalavimo priežastis taip pat gali būti skiriami ir apetitą stimuliuojantys vaistai.