J. Šiugždinienė: egzaminų rezultatai priklauso ir nuo pačių mokinių, todėl mokytis reikia nuosekliai ir nuolatos

AutoriusIrtautė Gutauskaitė (ELTA)
Fotobns
J. Šiugždinienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės nuomone, nereikėtų sutelkti dėmesio tik į valstybinius brandos egzaminus ir jų rezultatus. Anot jos, mokytis reikia nuosekliai ir nuolatos, todėl svarbu lankyti pamokas. Ministrės teigimu, šiais metais stengtasi padėti moksleiviams ir mokytojams geriau pasiruošti matematikos valstybiniam brandos egzaminui. Viena iš priemonių – šiuo metu visoje Lietuvoje vykstantys dvyliktokų matematikos žinių patikrinimai.

„Bandomasis egzaminas arba bandomasis patikrinimas yra skirtas pasitikrinti savo žinias. Ir tam, kad mokinys galėtų geriau pasirengti valstybiniams brandos egzaminams. Tai yra tokia treniruotė, aš sakyčiau“, – LRT radijui  sakė J. Šiugždinienė.

„Šiandien ir rytoj vyksta bandomieji matematikos patikrinimai, tai tarsi treniruotė prieš valstybinį brandos egzaminą. Mokiniai dar turi laiko pasižiūrėti, o kurgi čia jų silpnosios pusės. Jie vyksta visoje Lietuvoje, visose savivaldybėse, visose mokyklose, visi mokiniai, kurie yra pasirinkę laikyti valstybinį matematikos brandos egzaminą, o tokių yra apie 16 tūkstančių, visi jie yra kviečiami išsibandyti savo jėgas bandomajame patikrinime“, – nurodė ministrė.

Anot jos, ministerija pastebėjo, kad moksleivių, kurie laiko bandomuosius patikrinimus, valstybinių brandos egzaminų rezultatai būna geresni.

„Mes matome, kad rezultatai tų mokinių, kurie laikė bandomąjį patikrinimą, yra keliais taškais geresni valstybiniuose brandos egzaminuose“, – pabrėžė J. Šiugždinienė.

Pasak jos, šiais metais įvairiais būdais stengtasi padėti mokiniams ir mokytojams geriau pasiruošti matematikos valstybiniam brandos egzaminui.

„Tai yra ir užduočių banko užduotys, va ir šiandien vykstantys bandomieji egzaminai, taip pat skaitmeninės priemonės, kurios randasi ir kurių vis daugiau, ir matematikų asociacijos pagalba konsultacijomis“, – vardino ji.

„Savivaldybės taip pat organizavo daug veiksmų mokyklose pačiose, kad padėti mokiniams geriau pasirengti valstybiniams brandos egzaminams. Tai tikrai visuose lygmenyse yra stengiamasi mokiniams padėti geriau pasirengti valstybiniams brandos egzaminams“, – teigė J. Šiugždinienė.

Jos nuomone, pagalbos priemonių visada galėtų būti daugiau, tačiau daug kas priklauso ir nuo pačių mokinių. Pasak ministrės, reikėtų daugiau dėmesio skirti nuolatiniam ir nuosekliam vaikų mokymuisi, o ne valstybinių brandos egzaminų rezultatams.

„Visada priemonių gali būti daugiau. Tačiau labai daug kas priklauso ir nuo pačių mokinių… Tas pats lankomumas turi labai daug įtakos. Jeigu mokinys nelanko pamokų, jam tikrai yra labai sudėtinga padėti, ir mokytojui yra labai sudėtinga. Taigi, čia yra visų mūsų atsakomybė, mes visi turime savo vaidmenį ir turime padėti pasirengti valstybiniams brandos egzaminams“, – pabrėžė J. Šiugždinienė.

„O geriausia yra tai, kad mūsų fokusas būtų kuo mažesnis į egzaminus, patikrinimus. Mokytis reikia nuolatos. Ir matematika yra būtent toks dalykas, kad tai yra loginis mąstymas, ir jeigu tu kažką praleidai matematikoje, tau labai sunku žengti kitą žingsnį, praktiškai neįmanoma“, – akcentavo ministrė.

„Tai yra nuoseklus mokymosi procesas, tu turi mokytis nuo pradžių, nuosekliai, kopiant į viršų tomis matematikos kopėtėlėmis. Taigi, čia yra labai labai svarbus nuoseklumas, pamokų lankymas, nuoseklus mokymasis“, – teigė švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

Ji patikino, kad, nepaisant spekuliacijų viešojoje erdvėje, šiais metais neplanuojama lengvinti matematikos egzamino. Egzaminas, anot J. Šiugždinienės, bus parengtas pagal taisykles.

„Kiekvienais metais tų spekuliacijų yra, jų bus, ir čia, kaip sakant, spekuliuoti niekada neuždrausi, tačiau egzaminas yra egzaminas, yra kriterijai, yra ekspertai, kurie rengia egzaminą, ir tikrai niekas nieko nei lengvinti, nei sunkinti neplanuoja. Tai yra egzaminas pagal savo taisykles ir užduotys tokios, kokios turi būti“, – tvirtino ministrė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

D. Šakalienė nemano, kad ES ir JAV santykiai yra ant skyrybų slenksčio: jiems reikės, kad Europa stovėtų šalia

JP Redakcija

D. Šakalienė: nerealu, kad Europa kariniais pajėgumais galėtų pakeisti NATO

JP Redakcija

Švietimo ministrė sudarė komisiją tirti galimus NSA vadovo M. Špoko nusižengimus

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads