Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako nemanantis, kad pernai rudenį keičiant valstybės valdomo Lietuvos pašto valdybą buvo pažeisti įstatymai. Tai, kad valdyba paskirta neteisėtai, neseniai pareiškė Generalinė prokuratūra.
„Nemanome, kad padarėme kažkokias klaidas ar pažeidėme teisės aktus (…) Nėra nei fakto, nei pagrindo manyti, kad kažkokiais veiksmais yra pažeidžiamas viešasis interesas“, –neeiliniame Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje trečiadienį sakė J. Narkevičius.
Jis pabrėžė, kad reikėtų vertinti ne tik prokurorės Violetos Šulčytės sausio 17 dienos sprendimą, jog pašto valdyba paskirta neteisėtai, bet ir sausio 30 dienos sprendimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones ir nesikreipti į teismą, nes Susisiekimo ministerija jau ėmėsi šalinti pažeidimą.
„Faktas arba veiksmas valdybos (ankstesnės Lietuvos pašto valdybos – BNS) atsistatydinti nėra ginčytinas, jis yra teisėtas. Galima kalbėti apie nepriklausomų valdybos narių sudarymą, tai yra procesas, jį pradėjome pirmą dieną po valdybos atšaukimo. Tai yra baigtinis procesas ir mėnesio pabaigoje bus baigtas“, – sakė J. Narkevičius.
Jis taip pat pabrėžė, kad Susisiekimo ministerija svarsto galimybę teismui apskųsti prokurorės sprendimą, tačiau dėl to kol kas neapsispręsta.
„Suvokiame, kad tai laiko prasme neturės kažkokio poveikio bendrovės veiklai, nes (procedūra – BNS) bus užsitęsus, o mėnesio pabaigoje pagal nustatytą procedūrą bus atrinkti nepriklausomi nariai“, – aiškino J. Narkevičius.
Jis anksčiau yra sakęs, kad atnaujinta valdyba turėtų būti suformuota kovo mėnesį. Šiuo metu ieškoma trijų nepriklausomų narių, jie turėtų pakeisti dalį ministerijos atstovų.
Dabartinėje valdyboje dar dirba Susisiekimo ministerijos atstovai Roma Andruškevičienė, Povilas Drižas, Saulius Kerza bei Janina Laskauskienė, taip pat valstybės įmonės Lietuvos radijo ir televizijos centras vadovas Remigijus Šeris.
Senoji Lietuvos pašto valdyba atšaukta nuo lapkričio 26 dienos, nors nepriklausomi nariai tvirtino, kad jų įgaliojimai nutrūko spalio 31 dieną, ministrui pasirašius pirmą įsakymą ją atleisti. J. Narkevičius ir jį pavadavęs aplinkos ministras iš viso pasirašė tris įsakymus dėl valdybos atleidimo, abi šalys nesutarė, ar jie galiojantys.