Daugiau nei savaitė praleista izoliacijoje, nežinant tikslaus PGR testo atsakymo. Su LRT.lt susisiekusi skaitytoja panevėžietė Eglė (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) pranešė, kad PGR testą ketvirtadienį atliko jau trečią kartą. Prieš tai dukart po PGR tyrimo gavo atsakymą, kuriame nurodoma, kad „įtariamas COVID-19“, o tikslaus atsakymo – vis nėra.
Eglė pasakoja, kad trečiadienį, pajutusi pirmuosius simptomus, užsiregistravo atlikti PGR tyrimą.
„Trečiadienį buvau darbe, su kolegėmis apsitarėm, kad visos vienodai prastai jaučiamės. Nusipirkome iš vaistinės greitųjų testų. Mano rezultatas buvo neigiamas, tačiau kolegėms – teigiami. Jos grįžo namo, dirbo nuotoliniu būdu, o aš užsiregistravau testui PGR, nes jaučiau panašius simptomus. Karštojoje linijoje pranešė, kad turiu izoliuotis. Susirinkau iš darželio vaikus ir grįžau namo, pradėjome izoliuotis“, – sako Eglė.
Ji aiškina, kad trečiadienį, bandydama užsiregistruoti į PGR tyrimą, pamatė, kad artimiausias laisvas laikas – tik šeštadienį.
„Pasidariau testą ir sekmadienį gavau atsakymą, kad įtariamas COVID-19. Žinutėje buvo parašyta, kad turiu vėl registruotis testui ne anksčiau kaip po 24 valandų ir ne vėliau negu po 72 valandų ir vėl izoliuotis iki testo. Tada vėl laukiau laisvo laiko testui, jis buvo antradienį.
Trečiadienį atėjo atsakymas, kad vėl įtariamas COVID-19. Aš vėl užsiregistravau ir testą dariausi ketvirtadienį. Izoliuojuosi jau daugiau negu savaitę, vaikai irgi, nors jokių simptomų jau tikrai nejaučiame“, – tvirtina pašnekovė.
Ji priduria, kad neįprastai jautėsi tik trečiadienį – pasireiškė bendras nuovargis ir silpnumas. Eglė teigia norinti kuo greičiau vykti į darbą, tačiau privalomai izoliuojasi net nežinodama, ar serga.
„Kolegės, gavusios teigiamą greitojo testo atsakymą, išėjo dirbti nuotoliniu būdu, jų vaikai užaugę, o aš nuotoliniu būdu dirbti negaliu, turiu du vaikus, negaliu susikaupti, jie nori su manimi žaisti. Jeigu vėl gausiu atsakymą, kad įtariamas COVID-19, tai tikrai bus neviltis.
Jau geriau gauti teigiamą ir izoliuotis 7 dienas, negu nuolat įtariamą. Sistemoje nebus pažymėta, kad persirgau, reikės skiepytis 3 skiepu. Jokios naudos, kad mes čia izoliuojamės ir net nežinome, ar mes sergame. Mes net jei ir sirgome, tai jau ir pasveikome. Vaikai jau nori eiti į darželį, bet aš jiems sakau, kad dar negalime“, – nusivylimo neslepia ji.
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Virusologinių tyrimų poskyrio vedėja Svajūnė Muralytė sako, kad tokį atsakymą gauna žmonės, kurių organizme esantis viruso kiekis yra mažas.
„Formuluotė „įtariamas COVID-19“ reiškia, kad tyrimo metu aptiktas viruso kiekis yra žemiau arba virš ribinės vertės, todėl negali būti vertinamas kaip teigiamas arba kaip neigiamas“, – sako S. Muralytė.
Pasak jos, nors viruso kiekis organizme yra mažas, tačiau toks žmogus gali užkrėsti ir kitus.
„Gali būti, kad toks žmogus platina virusą, jei tai susirgimo pradžia ir viruso kiekis yra nepakankamas, kad rezultatas būtų vertinamas kaip teigiamas“, – tvirtina NVSPL atstovė.
S. Muralytė tikina, kad toks rezultatas gali turėti ir kelias reikšmes.
„Tai gali būti COVID-19 ligos ankstyva pradžia arba gali būti, kad asmuo neseniai persirgo ir organizme dar yra mažas viruso kiekis“, – pabrėžia ji.