-3.4 C
Panevėžys
Sekmadienis, 23 vasario, 2025

Įmonės skolinosi 50 proc. daugiau



Gerėjantys šalies ūkio rodikliai, stabilios bendrovių pozicijos eksporto rinkose bei auganti vidaus paklausa lėmė, jog pirmąjį šių metų pusmetį,  bendrovėms drąsiai įgyvendinant plėtros planus, didėjo jų poreikis investicijoms. Kaip rodo SEB banko duomenys, per pirmąjį šių metų pusmetį įmonės skolinosi pusantro karto daugiau nei pernai analogišku laikotarpiu – rinkoje buvo aktyvios tiek didelės, tiek vidutinės ir mažos įmonės.

SEB bankas pirmąjį šių metų pusmetį iš viso įmonėms išdavė naujų paskolų už 917 mln. eurų – 50 proc. daugiau nei analogišku laikotarpiu pernai. Per šešis šių metų mėnesius SEB bankas didelėms įmonėms suteikė naujų paskolų už 646 mln. eurų – 53 proc. daugiau negu atitinkamu laikotarpiu 2015 metais. Mažoms ir vidutinėms įmonėms naujų paskolų suteikta už  beveik 271 mln. eurų – 43 proc. daugiau negu praėjusių metų pirmąjį pusmetį.

„Auganti šalies ekonomika, išliekančios žemos palūkanų normos bei spartesnės verslo plėtros planai lemia, jog įmonių poreikis skolintis didėja. Pastebime, kad šiemet itin aktyviai įgyvendinti plėtros planus ėmėsi energetikos, nekilnojamojo turto, mažmeninės prekybos, transporto sektoriaus įmonės. Lietuvos įmonės apdairiai vertina savo ateities planus. Pavyzdžiui, vertindamos plėtros perspektyvas, šiek tiek atsargesnės yra apdirbamosios pramonės bendrovės, o įmonių, dirbančių vidaus rinkoje prekybos ir paslaugų sektoriuose, lūkesčiai išlieka teigiami“, – sako Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

Žvelgiant į antrąjį šių metų pusmetį, anot A. Čičelio, įmonėms teks įveikti ir naujų iššūkių. Neapibrėžtumo atnešė Jungtinės Karalystės referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje rezultatai.

„Bendrovės, kurios didelę dalį pajamų gauna Jungtinėje Karalystėje, tikėtina, koreguos investicinius planus. Tačiau verslas, neturintis sąsajų su Jungtine Karalyste, neigiamų pasekmių artimiausiu metu neturėtų pajusti. Kita vertus,  ES augimas 2017 ir 2018 metais bus lėtesnis negu prognozuota, todėl bendrovės, tikėtina, atsargiau planuos investicijas“, – sako A. Čičelis.

Prognozuojama, kad antrąjį šių metų pusmetį Lietuvos ūkis ir toliau augs – šalies ekonomikos varikliu išliks didėjantis namų ūkių vartojimas, mažėjantis nedarbo lygis ir eksporto augimas. Anot A. Čičelio, tokios tendencijos antrąjį šių metų pusmetį ir toliau turėtų palaikyti subalansuotą verslo kreditavimo poreikį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslo, investuotojų atstovai – už idėją į valstybės įmones pritraukti privataus kapitalo

JP Redakcija

3 dalykai, kuriuos reikėtų įvertinti svarstant būsto paskolos refinansavimą

JP Redakcija

G. Šimkus: nauja būsto paskolų refinansavimo tvarka – vienas svarbiausių pokyčių

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads