Įmonė teigia, kad Registrų centras nesumokėjo atlygio už atliktas paslaugas: teismas ieškinį nagrinės iš naujo

Autoriuselta
Fotobns


Lietuvos apeliacinis teismas praneša grąžinęs iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui ieškovės UAB „Reiz Tech“ ieškinio dalį atsakovei VĮ Registrų centrui dėl atlyginimo už suteiktas 75 963,80 euro paslaugas, skelbiama teismo pranešime žiniasklaidai.

Ieškinį teikusios įmonės teigimu, ji žodinio šalių susitarimo pagrindu suteikė Registrų centrui paslaugas, už kurias jis nepagrįstai atsisako jai sumokėti, tačiau, kaip tvirtina pats Registrų centras, už paslaugas jis yra atsiskaitęs, kadangi jos buvo suteiktos pagal anksčiau šalių sudarytas rašytines viešojo pirkimo sutartis.

Pranešama, kad pirmosios instancijos teismas ieškinį atmetė, konstatavęs, kad dalis paslaugų buvo suteikta pagal ankstesnę šalių sudarytą viešojo pirkimo sutartį. Dėl paslaugų, suteiktų vėlesniu laikotarpiu, nusprendė, kad rašytinės viešojo pirkimo sutarties nebuvimas neleidžia kompensuoti ieškovei šių paslaugų suteikimo išlaidų.

Lietuvos apeliacinis teismas sutiko su pirmosios instancijos teismo vertinimu, kad ieškovė dalį paslaugų suteikė vykdydama viešojo pirkimo sutartį ir atsakovė už jas jau yra atsiskaičiusi, tačiau su kita pirmosios instancijos teismo sprendimo dalimi nesutiko.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, Lietuvos apeliacinis teismas nurodė, kad vien tai, jog šios paslaugos buvo teikiamos nesilaikant viešųjų pirkimų procedūrų bei nesant sudarytos rašytinės viešojo pirkimo sutarties, negali paneigti paslaugas teikusio asmens teisės į teisminę gynybą. Net ir tokius šalių susitarimus, kurie buvo sudaryti pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus dėl tokių sandorių sudarymo tvarkos ir formos, pripažinus niekiniais, turi būti užtikrintos paslaugas faktiškai suteikusios apeliantės teisės taikant nepagrįsto praturtėjimo institutą.

Kitaip sprendęs ir atsakomybę už neįvykdytas viešojo pirkimo procedūras perkėlęs apeliantei, pirmosios instancijos teismas suklydo, todėl byla dėl šios ieškinio reikalavimo dalies grąžinama pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

Lietuvos apeliacinio teismo 2023 m. kovo 2 d. nutartis civilinėje byloje įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Teismas: taisyklės, nesuteikiančios moterims galimybės pasirinkti pavardę su galūne -a, Konstitucijai neprieštarauja

JP Redakcija

Kauno apylinkės teismo pirmininkui gresia drausmės byla

JP Redakcija

Už įmonės bankrotą lygtinai nuteistas vilnietis valstybei turės atlyginti 65 tūkst. eurų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads