-6.4 C
Panevėžys
Trečiadienis, 12 vasario, 2025

„Ignitis renewables“ statomame vėjo parke iškilo pirmoji elektrinė

Autoriuselta
Fotobendrovės


Kelmės rajone „Ignitis renewables“ statome vėjo elektrinių parke iškilo pirmoji, 240 metrų aukščio vėjo elektrinė, kurios instaliuota galia yra 7 megavatai (MW). Iki metų pabaigos šiame vėjo parke planuojama pastatyti visas 44 vėjo elektrines.

Pasak „Ignitis renewables“ atsinaujinančios energetikos Lietuvoje vadovo, Giedriaus Meškelės, vėjo elektrinių parke montuojamos gamintojo „Nordex“ vėjo elektrinės. Montavimas tęsis iki metų pabaigos, lygiagrečiai bus pradėti testavimo darbai.

Didžioji dalis parke statomų vėjo elektrinių yra 240 metrų aukščio, o menčių skersmuo siekia net 163 metrus. Vienos vėjo elektrinės instaliuotoji galia yra 7 MW.

Pirmosios vėjo elektrinių dalys iš Klaipėdos uosto pajudėjo kovo pabaigoje ir jos bus gabenamos iki metų pabaigos. Neįprastų gabaritų krovinį lydėjo policija, jis buvo gabenamas nakties metu, kad nesukeltų nepatogumų kitiems eismo dalyviams ir vietos gyventojams.

Komercinę veiklą Kelmės rajone esančiame parke „Ignitis renewables“ planuoja pradėti 2025 metais. Bendra potenciali parko galia sieks 300 MW, o jo pagaminamos elektros energijos pakaks aprūpinti 250 tūkst. namų ūkių Lietuvoje, kas prilygsta Kauno apskrities dydžio teritorijai.

Kelmės rajonas yra vienas labiausiai besivystančių atsinaujinančiosios energijos plėtros centrų visoje Lietuvoje. Investicijos, įskaitant įsigijimo kainą ir statybos išlaidas, į Kelmės vėjo elektrinių parką turėtų siekti apie 550 mln. eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda abejoja būtinybe statyti bendrą Baltijos šalių elektrinę: generuojančių pajėgumų turime

JP Redakcija

Lietuva dar kartą ragina stabdyti Baltarusijos AE veiklą

JP Redakcija

Ministras: Latvijai ir Estijai siūlysime statyti naują elektrinę

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads