Šiandien Panevėžio ekonomikos forumas grįžo su nauja jėga – patobulėjęs, išaugęs, tarptautinis. Į šių metų renginį kalbėti apie ekonomiką, kultūrą, švietimą ir miestą, kur gera gyventi, susirinko didelis būrys panevėžiečių ir miesto svečių. Šiemet organizatoriai šūkiu #ReikVeikt ragina realizuoti pernykščio forumo ambicijas ir vizijas.
„Kaip malonu matyti tiek žmonių, kuriems rūpi Panevėžys. Ne mažiau malonu, kad forumo iniciatorius Panevėžio alumnų klubas auga, daugėja puikių, veiklių žmonių, kurie nori, gali ir imasi veikti gimtojo miesto labui. Jau antrus metus susirenkame Panevėžio forume, kuriame gimsta ne tik kalbos, o realus planas ir veiksmai. Pernai įteikti 7 sėkmės receptai. Galiu pasidžiaugti, kad jie virto realiais darbais“, – džiaugėsi miesto meras Rytis Račkauskas ir pateikė konkrečius pavyzdžius.
Vos per metus Panevėžys įtvirtino siekį tapti vienu stipriausių robotikos centrų Šiaurės ir Rytų Europos regione. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl robotikos su 14 institucijų. Vaikų susidomėjimas robotika ir mechatronika jau skatinamas Panevėžio švietimo įstaigose, pradedant nuo mažiausių panevėžiečių darželiuose.
Dvi miesto mokyklos – „Saulėtekio“ progimnazija ir „Minties“ gimnazija jau nuo ateinančių mokslo metų pradžios į ugdymo procesą įtrauks inovatyvių technologijų ir robotikos mokymą.
Kitas pagreitį įgavęs ambicingas projektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Pernai parengta galimybių studija, vyko kūrybinės dirbtuvės ir kiti darbai, o šią savaitę jau svarstytos architektūrinės idėjos. Projektas turi Ministro Pirmininko palaikymą ir patikinimą, kad 2019 m. realu gauti dalinį finansavimą.
Imtis darbų dažnai įkvepia bendruomenių, verslo, kultūros, švietimo lyderių pavyzdžiai, jau įgyvendinti sėkmingi projektai Lietuvoje ir užsienyje. Būtent todėl šiemečių pranešėjų sąraše – keli užsieniečiai, įrodę, kad pokyčių sėkmė priklauso nuo motyvacijos ir noro juos pasiekti.
Panevėžio forumo programa suskirstyta į 3 dalis – švietimo bei talentų pritraukimo, kultūros, verslo ir investicijų. Forume dalyvauja LR ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. „Invest in Odense“ vadovas, robotikos revoliuciją kartu su komanda Danijos Odensės mieste įgyvendinęs Joostas Nijhoffas, „Connect Ireland“ iniciatyvos vadovė Joanna Murphy, „LEGO Education“ Šiaurės Europos ir Iberijos regiono vadovas Troelsas Dyhrmanas, įmonės „Devold” gamybos vadovas Bjarne Molleris bei kt.