Į pagalbą skaudančioms pėdoms – minimaliai invazinės operacijos

Autoriusjp
Fotofreepik.com

dų operacijos dažnai apipinamos mitais, kad reabilitacijos laikotarpis po jų yra labai sunkus, o problemos po kelerių metų vėl sugrįžta. Todėl daugeliui atrodo, kad geriau gyventi su problema tol, kol galima kentėti, ir apie operaciją galvoti tik tada, kai deformacija jau labai didelė, kai sunku avėti batus ir tenka kęsti nuolatinį skausmą. Naujas sprendimas pėdų chirurgijoje, siekiant palengvinti pacientų reabilitacijos laikotarpį – minimaliai invazinės operacijos.

Minimaliai invazinės pėdų operacijos – jau ir Baltijos šalyse

„Daugelį metų stebėdamas savo pacientus supratau, jog pooperacinis laikotarpis turi būti kuo lengvesnis, ir ieškodamas tinkamiausio operacijos metodo, atradau minimaliai invazinę pėdų chirurgiją”, – pasakoja vienos didžiausių Baltijos šalyse traumatologijos ir ortopedijos klinikos „ORTO klinika“ gydytojas ortopedas traumatologas Juris Brūklis, kurio specializacija – pėdos chirurgija.

Operacijos dėl dažniausiai pasitaikančių pėdos deformacijų: iškrypusio kojos kauliuko (hallux valgus), plaktukinės pirštų deformacijos, kulno „pentinų“ – Baltijos šalyse, kaip ir daugelyje kitų, atliekamos atvirais pjūviais. Tačiau lygiagrečiai jau daugiau nei dešimtmetį chirurgai kuria ir tobulina naują šių operacijų atlikimo per nedidelius pjūvius metodą. Taikant jį tausojami sveiki audiniai ir reabilitacija būna daug lengvesnė.

„Minimaliai invazinė pėdų chirurgija yra medicinos avangardas. Žinoma, tokios operacijos chirurgui yra sunkesnės ir techniškai sudėtingesnės, tačiau nauda pacientui – neabejotinai didesnė“, – įsitikinęs J. Brūklis, devynerius metus dirbęs Vokietijos klinikose, o dabar operuojantis Baltijos šalių pacientus.

Patyręs ir profesionalus pėdų chirurgas – minimali atkryčio rizika

„Jei gydytojas ortopedas yra kompetentingas pėdų chirurgas, nereikėtų baimintis, kad problema gali pasikartoti, – sako J. Brūklis. – Visi pėdų smulkieji kaulai yra tarpusavyje susiję, todėl negalima spręsti tik akivaizdžios problemos. Chirurgo užduotis – atkurti pėdos anatominį taisyklingumą, operacijos metu koreguojant visus reikiamus kampus, formą ir stabilizuojant pėdą“.

Pasak pašnekovo, kuo didesnė deformacija, tuo rimtesnes korekcijas reikia atlikti.

„Patarčiau neleisti pėdai deformuotis, o jei operacija būtina, jos nereikėtų atidėlioti, ypač dabar, kai ją galima atlikti minimaliai invaziniu būdu, nepažeidžiant sveikų pėdos audinių ir nedarant nereikalingų pjūvių, kurie ilgai gyja”, – sako J. Brūklis.

Klasikinės ir minimaliai invazinės pėdų chirurgijos palyginimas

Klasikinė pėdų chirurgija su atvirais pjūviais Minimaliai invazinė pėdų chirurgija
Žaizdos (pjūvio) ilgis – 5-7 cm Dvi ar trys 0,5 cm ilgio žaizdos (pjūviai) – mažiau skauda po operacijos
Paprastai naudojami sraigtai ir (arba) implantai Daugeliu atvejų reikalingi sraigtai ir (arba) implantai
Ilgesnės anestezijos trukmė Trumpesnė anestezijos trukmė.
Didelė infekcijų rizika. Minimali infekcijų rizika.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nekaltas pėdos įtrūkimas gali sukelti rimtų problemų: kaip užtikrinti kojų sveikatą ir ką daryti susidūrus su negalavimais?

JP Redakcija

Iššokęs pėdos kauliukas: deformacija pašalinama be didelių pjūvių

JP Redakcija

Negydomos pėdos pirštų deformacijos ilgainiui progresuoja – kada rinktis operaciją?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads