21 C
Panevėžys
Trečiadienis, 26 birželio, 2024

Grilyje vietos pakaks ne tik šašlykams: kviečia išsikepti japoniškos vištienos

AutoriusjpFotofreepik.com

Sakoma, kad Kinijoje valgoma viskas, kas turi keturias kojas, išskyrus stalą ir kėdes. Tačiau žinomas keliautojas ir kulinaras Vytaras Radzevičius šmaikštauja, kad jei šalia yra gero padažo, būtų suvalgyti ir baldai. Vis dėlto, pasak jo, grilio patiekalų Azijoje įvairovė – neišpasakytai didelė, o kai kurie deriniai gali nustebinti net ir labiausiai užkietėjusius grilio entuziastus iš Lietuvos, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

„Tokiu pavyzdžiu galėtų būti krevetės ir šoninė – jūrų gėrybių ir kiaulienos sąjunga. Iš savo kelionių po Aziją mėginau prisiminti ir daugiau įdomesnių derinių, tačiau visokie vabaliukai, skorpionai, gyvatės ar jūrų arkliukai buvo gruzdinti, o ne grilinti. Vis dėlto, prisiminimų kraitelėje išliko Kinijoje ant iešmų kepti varlių gabaliukai, taip pat ožkų galvos“, – pasakoja V. Radzevičius.

Tarp kitų skirtumų nuo Lietuvos ir Europos grilio virtuvės, keliautojas pamini patiekalų dydį. Nors Azijoje dažniausiai grilinami smulkesni mėsos, kitų produktų gabalėliai, yra ir išimčių, pavyzdžiui, ant dviejų bambuko lazdelių išskėstas viščiukas.

„Kadangi užsiminiau apie įrankius, skiriasi ir jie. Jei mes beveik visada naudojame metalinius iešmus, Tolimuosiuose Rytuose kur kas populiaresni yra mediniai iešmeliai. Žinoma, skiriasi ir prieskoniai, kurių įvairovė tenykščiuose kraštuose – nepalyginamai didesnė“, – teigia kulinaras.

Yra kelios esminės taisyklės

Žymus keliautojas pabrėžia, kad grilinant patiekalus Azijoje, vienas svarbiausių dalykų – produktų šviežumas, nes tai nulemia patiekalo skonį ir kokybę.

„Taip pat dauguma azijietiškų grilio patiekalų – neatsiejami nuo marinato, kuris padeda išgauti gilesnius skonius. Marinatams dažniausiai naudojami sojos padažas, imbieras, česnakas, sezamų aliejus, mirinas, sakė ir kiti ingredientai. Marinavo laikas gali skirtis priklausomai nuo patiekalo ir jo ingredientų – nuo kelių valandų iki visos nakties“, – pasakoja V. Radzevičius.

Dar vienu svarbiu azijietiškos grilio virtuvės atributu kulinaras įvardija anglimi kūrenamą grilį, kuriame ruošiamas maistas įgyja ypatingą skonį.

„Patiekalai dažnai kepami ant vidutinės ar aukštos temperatūros, kad išoriniai sluoksniai greitai „užsidarytų“, o viduje esančios sultys neišgaruotų. Azijietiški patiekalai dažnai kepami trumpai, kad išliktų sultingi ir švieži. Per ilgas kepimas gali suardyti tekstūrą ir skonį“, – vardija pašnekovas.

Paklaustas, koks patiekalas iš Azijos šiuo metu yra „ant bangos“ tarp Lietuvos grilintojų, „Lidl“ ambasadorius išskiria japoniškąjį yakitori.

„Tai tradicinis japoniškas patiekalas, kurio pavadinimas reiškia „kepta višta“ – maži vištienos gabalėliai ant iešmelių ir iškepti ant grilio. Dažniausiai yakitori gaminamas iš vištienos krūtinėlės, šlaunelių, kepenų, odos ir kitų vištienos gabalėlių. Man skanu ir jų širdelės bei skrandeliai, bet ne visi išdrįsta to paragauti“, – šypteli V. Radzevičius.

Jis taip pat paaiškina, kad ruošiant yakitori, vištienos gabalėliai marinuojami arba aptepami specialiu padažu, vadinamu tare. Padažas dažniausiai gaminamas iš sojų padažo, mirino (saldžios japoniškos ryžių vyno rūšies) ir cukraus.

Paprastai ir autentiškai: yakitori su V. Radzevičiumi

Jei daugeliui dar nedrąsu imtis azijietiškų eksperimentų grilyje, „Lidl“ ambasadorius rekomenduoja išmėginti Azijos ir Lietuvos virtuvių jungtį – paprastą ir autentišką yakitori receptą. Patiekalas skirtas dalinimuisi, todėl puikiai tinka visai šeimai.

Receptui prireiks:

500 g vištienos šlaunelių be kaulų ir odos

1 a. š. druskos

1 a. š. juodųjų pipirų

8–10 medinių iešmelių

Marinatui reikes:

100 ml sojų padažo

100 ml mirino (saldi ryžių vyno rūšis)

50 ml sakės

2 a. š. cukraus

Prieš pradedant ruošti patiekalą, bent 30 minučių į vandenį pamerkite medinius iešmelius, kad kepant mėsą jie nesudegtų.

Marinatui nedideliame puode sumaišykite sojų padažą, miriną, sakę ir cukrų. Kaitinkite ant vidutinės kaitros, kol cukrus ištirps. Leiskite atvėsti.

Vištienos šlauneles supjaustykite mažais, kąsnio dydžio gabalėliais. Apibarstykite druska ir pipirais.

Į dubenį sudėkite vištienos gabalėlius ir užpilkite marinatu. Palikite marinuotis per naktį šaldytuve arba bent 30 minučių, kad į mėsą įsigertų skoniai.

Užverkite marinuotus vištienos gabalėlius ant medinių iešmelių. Įkaitinkite grilį iki vidutinės ar aukštos temperatūros. Kepkite vištienos iešmelius ant grilio, dažnai vartydami ir vis aptepdami marinatu, kol mėsa gerai iškeps ir šiek tiek apskrus – tam prireiks maždaug 8–10 minučių.

Iškeptus vištienos vėrinukus apibarstykite smulkintais svogūnų laiškais ir patiekite su virtais ryžiais. Skanaus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lyg restorane – kaip paruošti tobulą jautienos didkepsnį?

confident-noyce

Joninėms pasigaminkite burnoje tirpstančių barbekiu šonkauliukų: padės šie eksperto patarimai

confident-noyce

Plėšytą kiaulieną pasiruošti patiems – pigiau ir lengviau nei atrodo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau