Graikų mokslininkai skelbia vulkaninėje Lesbo saloje aptikę retą, fosilizuotą medį, kurio šakos bei šaknys yra nepaliestos net 20 milijonų metų.
Medis buvo surastas vykdant kelių tiesimo darbus netoli senovinio miško, kuris prieš milijonus metų suakmenėjo rytinėje Viduržemio jūros salos dalyje.
Iš atradimo vietos medis buvo išgabentas naudojantis specialiu įtvaru ir metaline platforma.
Nuo kasybos pradžios 1995 m., tai pirmas kartas, kuomet buvo atrastas tokios geros būklės medis su pilnomis šakomis ir šaknimis, sakė profesorius Nikos Zouros iš Lesbo Gamtos istorijos muziejaus.
„Tai unikalus atradimas,“ – sakė jis. „Jis išsaugotas puikios būklės ir tiriant fosilizuotą medieną, mes galėsime identifikuoti kokio tipo tai augalas.“
Suakmenėjęs Lesbo miškas yra 15000 hektarų ploto, UNESCO saugomas objektas, susiformavęs prieš 20 milijonų metų įvykusio ugnikalnio išsiveržimo metu, kuris tuometę salos subtropinių miškų ekosistemą užliejo lava.
Fosilizuotas medis, kuris yra maždaug 19 metrų ilgio, jam nuvirtus buvo išsaugotas storame vulkaninių pelenų sluoksnyje. Toje pačioje vietoje buvo atrastas didelis kiekis vaismedžio lapų, kas drauge su teritorijoje aptiktais gyvūnų kaulais prisideda kuriant bendrą vietos paveikslą.
„Kasinėjimų metu atidengiami įvairiausi miškai, Lesbo saloje egzistavę prieš 17–20 milijonų metų, ir to dėka mes galime atkurti tuo periodu egzistavusią ekosistemą,“ – sakė Zouros.