Gimusieji po dirbtinio apvaisinimo turės galimybę sužinoti biologinius tėvus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) turės parengti tvarką, kuri leis informuoti po dirbtinio apvaisinimo gimusius ir pilnametystės sulaukusius asmenis apie jų biologinius tėvus.

Vyriausybė pritarė, kad SAM nustatytų, kaip teikiama tokia informacija – tai reikalinga įgyvendinant metų pradžioje įsigaliojusį Pagalbinio apvaisinimo įstatymą.

Numatoma, kad SAM pilnametystės ar visiško veiksnumo sulaukusiems asmenims informacija apie lytinių ląstelių ar embriono donoro tapatybę būtų teikiama tik tuo atveju, jei su tuo sutinka patys donorai.

Metų pradžioje Seimo patvirtintas Pagalbinio apvaisinimo įstatymas numato, kad donoro tapatybė gali būti atskleidžiama tik teismo sprendimu, jei ši informacija reikalinga dėl vaiko sveikatos ar kitų svarbių priežasčių, taip pat sulaukus pilnametystės, jei yra donoro sutikimas.

Nuo sausio įsigaliojus Pagalbinio apvaisinimo įstatymui, tokios procedūros buvo nutrauktos laukiant, kol gydymo įstaigoms bus atnaujintos licencijos. Šiuo metu licencijas turi šešios gydymo įstaigos: Santaros klinikos, Baltijos Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika, bendrovės „Jolsana“, „Vaisingumo klinika“, „Northway medicinos centras“, „Vaisingumo centras“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pagalbinis apvaisinimas – kokios paslaugos kompensuojamos?

JP Redakcija

Svajonės pildosi: pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė pusė tūkstančio naujagimių

JP Redakcija

Valstybei pradėjus kompensuoti pagalbinio apvaisinimo paslaugas, gimė 237 naujagimiai

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads