13.1 C
Penktadienis, 18 spalio, 2024

Geriausias olimpinis pasirodymas, bet be medalio: panevėžietis D. Rapšys finale liko penktas

AutoriusJPFotoLTOK
D. Rapšys.

Pirmadienį vakare panevėžietis Danas Rapšys šoko į „Paris La Defense“ stadiono baseiną tikėdamasis padovanoti pirmąjį medalį Lietuvai 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, tačiau realybė susiklostė kitokia.

Atrankoje antrą, o pusfinalyje šeštą geriausią laiką demonstravęs D. Rapšys finale plaukė septintajame takelyje ir po pirmų 50 m buvo 7-as, po 100 m. – 6-as, šią poziciją jis išlaikė ir po 150 m. Visgi galingo finišo D. Rapšiui neužteko ir jis pasidalino penktą vietą su vokiečiu Lukasu Maertensu, finišavę identiškai per 1 min. 45.46 sek.

Geriausią rezultatą pademonstravo ir aukso medalį iškovojo rumunas Davidas Popovici. Tiek atrankoje, tiek pusfinalyje dominavęs rumunas distanciją įveikė per 1 min. 44.72 sek. ir 0.02 sek. aplenkė britą Matthew Richardsą. Trečias liko amerikietis Luke’as Hobsonas (1:44.79 sek.).

Panevėžietis D. Rapšys 200 m laisvuoju stiliumi atrankoje užfiksavo 1 min. 45.91 sek. laiką tuo tarpu pusfinalyje distanciją įveikė per 1 min. 45.48 sek.

Šį kartą jo rezultatas buvo 0.02 sek. geresnis nei pusfinalyje, tačiau to neužteko. Nuo medalio D. Rapšį skyrė 0.67 sek.

Panevėžietis D. Rapšys Pasaulio taurės etape Šanchajuje iškovojo bronzos medalį

Olimpiniame baseine debiutavęs panevėžietis A. Savickas neperžengė atrankos barjero

Rekordinę vietą žaidynėse jau užėmęs D. Rapšys neprasibrovė į dar vieną pusfinalį D. Rapšys.