Mūsų planeta turtingesnė vandeniu nei bet kuri kita Saulės sistemos planeta. Tačiau mokslininkams ilgą laiką sunkiai sekėsi suprasti, iš kur jis galėjo atsirasti.
Dabar, naujas tyrimas pateikė staigmena tapusią galimybę, jog vanduo į Žemę atkeliavo iš Saulės, rašo independent.co.uk.
„Egzistuojanti teorija rodo, kad vanduo į Žemę buvo nuneštas paskutinėje jos formavimosi stadijoje ant C tipo asteroidų, vis dėlto, ankstesni šių asteroidų izotopinių „pirštų atspaudų“ tyrimai parodė, kad vidutiniškai jie nesutapo su Žemėje rastu vandeniu, kas reiškia, kad egzistuoja mažiausiai dar vienas neįvardintas jo šaltinis,“ – sakė Phil Bland, Curtin universiteto profesorius, prisidėjęs prie šio tyrimo.
Profesorius aiškina, kad tyrimas pademonstravo, jog Saulės vėjas galėjo sukurti vandenį ant mažų dulkių grūdelių paviršiaus, o šis izotopiškai lengvesnis vanduo tikriausiai sudarė likusią dalį Žemės vandens.
„Ši naujoji Saulės vėjų teorija remiasi kruopščia S tipo, arti Žemės esančio asteroido, žinomo kaip Itokawa, fragmentų, kurių pavyzdžius surinko Japonijos kosminis zondas „Hayabusa“ ir kurie 2010 m. buvo grąžinti į Žemę, kruopščia „atomo po atomo“ analize,“ – sakė Phil Bland .
Mokslininkų teigimu, šis tyrimas gali būti naudingas ne tik pasakojant mūsų Žemės istoriją, bet ir padedant mums ją palikti. Galbūt galėsime panaudoti tą pačią techniką būsimose kosminėse misijose.
„Iš kur astronautai gautų pakankamai vandens, nesigabendami jo atsargų, yra viena iš būsimųjų kosminių tyrimų kliūčių,“ – sakė kitas prie šio tyrimo dirbęs mokslininkas, Luke Daly. „Mūsų tyrimas rodo, kad toks pat atmosferinis procesas, kuris vandenį sukūrė Itokawa asteroide, tikėtina, vyko ir ant kitų beorių planetų, kas reiškia, kad astronautams galbūt pavyktų apdoroti gėlo vandens išteklius tiesiai iš planetos, pavyzdžiui Mėnulio, paviršiuje aptinkamų dulkių.“