Galerijoje XX atidaryta panevėžiečio dailininko Tomo Rudoko kūrybos paroda „Netapyba“.
T. Rudokas – grafikas, gimęs ir augęs Panevėžyje. 1986- 993 m. studijavo Šiaulių pedagoginiame institute (dabar Šiaulių universitetas). Nuo 1999 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, o nuo 2003 m. ir LDS Panevėžio skyriaus pirmininkas. Šiuo metu dirba Paįstrio J. Zikaro gimnazijoje dailės mokytoju. Menininkas dalyvavo beveik pusšimtyje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, yra aktyvus tarptautinio K.Naruševičiaus tapybos plenero puoselėtojas. Ši paroda – tai dešimtoji dailininko personalinės kūrybos paroda.
„2014 metais teko pabuvoti Kuršių Nerijoje. Užėjus į senąsias kapines pamačiau Klaipėdos krašto antkapinius paminklus – krikštus. Susižavėjau paprasta, archajiška forma. Senai matyti vaizdai suskambėjo naujai ir davė impulsą sukurti kažką naujo. Taip gimė šios parodos koncepcija“, – apie parodos inspiracijas sako T. Rudokas.
Anot T. Rudoko, šių darbų ciklo pamatas – lietuviškas ornamentas. Gilindamasis ir studijuodamas tradicinius tautinius motyvus jis kūryboje perteikia tik jų esmę, ieškojo naujų spalvinių, kompozicinių raiškos būdų. Kurdamas naudojosi Lietuvos mažosios architektūros ir tradicinės tekstilės pavyzdžiais, tačiau nekėlė tikslo atlikti tikslias kopijas ar spalvines iliustracijas. Senoji ornamentika natūraliai sugulė į abstrakcijas, geometrines paveikslų kompozicijas. Menininkui tai buvo žaidimas, įvairialypės mozaikos dėliojimas iš atskirų fragmentų į bendrą kūrinio visumą.
„Viliuosi, kad šis mano projektas, sukels lankytojams tam tikras emocijas, paskatins nors truputį pasidomėti senąja mūsų tautos kultūra ar bent jau gerai praleisti laiką“, – sako T. Rudokas.
Paroda veiks iki kovo 4 d.