-0.3 C
Panevėžys
Trečiadienis, 5 vasario, 2025

G. Skaistė tikisi, kad socialiniai partneriai susitars dėl didesnės MMA

AutoriusGiedrius Gaidamavičius (bns)
Fotobns
G. Skaistė.

Lietuvos bankui (LB) pasiūlius minimalią mėnesio algą (MMA) didinti dviem etapais – 2025 ir 2026 metais, kad po dvejų metų ji pasiektų 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio (VDU), finansų ministrė Gintarė Skaistė tikisi, jog socialiniams partneriams dėl to pavyks susitarti. 

„Mes turime trialogą tarp sąjungų (profesinių – BNS), verslo ir Vyriausybės, diskutuojant apie galimas pasekmes, kurios gali įvykti priėmus šį sprendimą (didinti MMA – BNS)“, –  sakė G. Skaistė.

„Sakyčiau, kad mes vis dar tikimės susitarimo tarp šių trijų šalių ir jeigu jos dėl to susitars – praėjusiais metais jos dėl to susitarė – mes tai įgyvendinsime“, – kalbėjo ministrė.

Pasak G. Skaistės, socialiniams partneriams nesusitarus klausimas būtų sprendžiamas Vyriausybei rengiant kitų metų biudžetą bei atsižvelgus į ekonominius parametrus.

„Jei nebus susitarimo, manau, žiūrėsime į darbo jėgos rodiklius, ekonomikos augimo perspektyvas, darbo našumą, konkurencingumą, o Vyriausybė dėl to apsispręs rengiant biudžetą 2025 metams“, – teigė finansų ministrė.

LB siūlo MMA didinti etapais: 2025 metais – 10 proc. iki 1016 eurų (prieš mokesčius), o 2026 metais – dar 10,5 proc. iki 1123 eurų. Taip, anot jo, 2026 metais būtų pasiektas 50 proc. MMA ir VDU santykis.

Verslo organizacijų atstovai BNS šią savaitę sakė, jog LB atsižvelgė į šalies ekonominę situaciją, tuo metu darbuotojų atstovai teigė, jog dėl to jaučiasi apgauti.

Trišalė taryba prieš kelerius metus susitarė, jog MMA ir VDU santykis turi būti tarp 45 ir 50 proc. ir atitikti ketvirtadalio didžiausią jų santykį turinčių Europos Sąjungos valstybių paskutinių trejų metų vidurkį.

Šiuo metu 924 eurus siekiantis MMA sudaro apie 45 proc. VDU, tačiau dėl jo pernai sutarė ir darbdaviai, ir darbuotojai, nes pakėlus neapmokestinamą pajamų dydį (NPD), MMA „į rankas“ tapo tokia, kokia būtų padidinus ją iki 50 proc. VDU, tačiau nepakėlus NPD.

Galutinį sprendimą dėl MMA priima Vyriausybė, tačiau jei Trišalei tarybai pavyksta susitarti – į jos rekomendacijas atsižvelgiama.

Savo nuomonę dėl MMA didinimo kitais metais Trišalė taryba turi pareikšti iki birželio 15 dienos.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu iki MMA – 924 eurų per mėnesį – uždirba apie 110 tūkst. žmonių – 9 proc. visų dirbančiųjų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VDA: minimalioji mėnesinė alga Lietuvoje 2024 m. buvo didžiausia Baltijos šalyse

JP Redakcija

SADM: socialinių paslaugų srityje dirbančių asmenų atlyginimai augs

JP Redakcija

R. Popovienė nemano, kad mokytojas tapo prestižine profesija: šis pavadinimas neatitinka šiandienos situacijos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads