G. Nausėda: po KT sprendimo neliko abejonių, kaip spręsti teisėjų paskyrimo klausimą

AutoriusJūratė Skėrytė (bns)
Fotobns
G. Nausėda.

Konstitucinio Teismo (KT) sprendimas dėl Sigitos Rudėnaitės atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų išsklaidė abejones, kaip reikėtų spręsti teisėjų skyrimo į aukštesnes pareigas klausimą, teigia prezidentas.

„Dabar neturėsime jokių abejonių, kaip ateityje reikia šitą klausimą spręsti“, – ketvirtadienį žurnalistams Vilniuje sakė Gitanas Nausėda.

Jis nevertino KT nutarimo, sakydamas, kad jį priima kaip duotybę.

„KT priėmė sprendimą, jis paskelbtas, jis privalo būti vykdomas“, – teigė valstybės vadovas.

Jis sutiko, kad jeigu kam nors kyla neaiškumų, „jog prezidentas savo dekretu teikia žmogų atleisti tam, kad paskirtų į aukštesnes pareigas, o ne tam, kad jis tiesiog būtų atleistas“, tokie neaiškumai turi būti eliminuoti.

Konstitucinis Teismas trečiadienį paskelbė, kad prezidento dekretas ir Seimo nutarimas, kurių pagrindu S. Rudėnaitė atleista iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų, prieštarauja Konstitucijai.

Anot KT, prezidento dekretas, kuriuo siūlyta vienu sprendimu priimti du susijusius sprendimus – atleisti teisėją iš jau einamų pareigų ir paskirti į naujas – sudarė prielaidas Seimui priimti sprendimą, prieštaraujantį Teismų įstatymui. Tai leido parlamentarams atleisti S. Rudėnaitę iš LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų, bet nepaskirti šio teismo pirmininke.

KT pirmininkas Dainius Žalimas pabrėžė, kad šiuo atveju LAT skyriaus pirmininko atleidimas buvo galimas tik jį jau paskyrus į naujas pareigas.

KT taip pat pranešė, kad nuo oficialaus jo nutarimo paskelbimo S. Rudėnaitė grąžinama į Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pareigas.

S. Rudėnaitė iš šių pareigų atleista balandžio 21 dieną. Prezidentas G. Nausėda Seimui siūlė ją atleisti iš LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir paskirti šio teismo pirmininke.

Paskelbus slapto balsavimo rezultatus, paaiškėjo, kad pirmajam siūlymui parlamentarai pritarė, o antrąjį atmetė.

Po šio sprendimo Aukščiausiajam Teismui laikinai vadovavusi S. Rudėnaitė tapo paprasta LAT teisėja.

Dėl neteisėto atleidimo iš pareigų ji kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Šis birželio pabaigoje patenkino S. Rudėnaitės prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių pritaikymo ir grąžino ją į LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prezidentas: D. Trumpas pakviestas į Vilniuje vyksiantį „Bukarešto devintuko“ susitikimą

JP Redakcija

Prezidentas: D. Trumpo muitai Lietuvą paveiktų per sąjungininkes

JP Redakcija

Vasarį pasirodysiančią knygą „Prezidentas Gitanas Nausėda iš arti“ parašė L. Lavaste

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads