G. Jeglinskas apie sprendimą gynybai skirti 5-6 proc. nuo BVP: yra tikimybė, kad mokesčiai turės keistis

AutoriusAustėja Paulauskaitė (ELTA)Fotoelta
G. Jeglinskas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Giedrimas Jeglinskas tikina neatmetantis galimybės, jog nusprendus skirti gynybai 5-6 proc. nuo BVP, gali tekti didinti mokesčius.

„Sulaukime premjero ir finansų ministro pasiūlymo. Kaip Seimo narys, kaip pilietis, kaip žmogus, dirbęs finansų srityje, suprantantis tam tikrą finansinį aspektą, aš tikrai manau, kad yra tikimybė, kad mokesčiai turės keistis, – tikrai negalime to atmesti. Kokie, kokiu būdu, kada ir kokiais procentais, čia tikrai būtų per anksti dabar kalbėti“, – LRT televizijai sakė parlamentaras.

Anot G. Jeglinsko, didinant gynybai skiriamų lėšų dalį, valstybės skola, tikėtina, taip pat augs. Vis dėlto, politiko teigimu, šalies laisvė yra brangesnė.

„Mūsų fiskalinė pozicija yra labai aiški. Esame tikrai viena iš mažiausiai skolinusių šalių visoje Europos Sąjungoje, tai tikrai to buferio turime augti. Klausimas, ar dabar yra laikas, kai reikia forsuoti šį augimą. Aš manau, kad taip, nes grėsmių paveikslas yra labai aiškus ir, norint finansuoti tuos dalykus, skola augs“, – teigė NSGK pirmininkas.

„Ar tai yra idealu? Aišku, kad ne idealu, bet tada klausimas, kokia yra laisvės kaina. Manau, ta kaina yra labai didelė ir ją reikia mokėti. Mes nenorime mokėti 20, 30 proc., mes dabar norime 5-6 proc., kad vėliau, kai ateina karo metas, kai dabar žiūrime į Ukrainą, kur iš principo visą surinktą biudžetą moka karui, – mes to nenorime. Sprendimai yra būtini ir dabar reikia ieškoti finansavimo būdų, kad tai padengtų“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad praėjusios savaitės penktadienį posėdžiavusi VGT sutarė 2026-2030 metų laikotarpiu šalies gynybai skirti 5-6 proc. nuo BVP kasmet. Šalies vadovo G. Nausėdos teigimu, per minėtą ketverių metų laikotarpį turėtų būti išlaikytas 5,5 proc. BVP finansavimo lygis.

Prezidentas nurodė, kad tokį finansavimą gynybai galima pasiekti perskirsčius šalies resursus, tačiau pažymėjo būtinybę vengti mokesčių didinimo.

Papildomi asignavimai, VGT sprendimu, reikalingi, norint iki 2030 m. Lietuvoje suformuoti kariuomenės diviziją. Po spalį vykusio VGT buvo konstatuota, jog su dabartiniu finansavimu divizija negalės pasiekti pilno operacinio pajėgumo iki sutarto termino.

VGT pritarė siūlymui formuoti nacionalinę kariuomenės diviziją dar 2023 m. gegužę.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Baltijos šalių ministrai pasirašė bendrą komunikatą: NATO šalis ragina skirti didesnį finansavimą gynybai

confident-noyce

S. Skvernelis įvertino R. Žemaitaičio pareiškimus apie Ukrainą: neadekvatūs pasvaičiojimai, į kuriuos reikia nekreipti dėmesio

confident-noyce

M. Lingė: diena po dienos siūlomos naujos gynybos finansavimo idėjos – improvizacinės

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau