Europoje plinta pavojingas paukščių gripas: artimiausias židinys – greta Lietuvos

Europoje plinta pavojingas paukščių gripas. Šiandien pranešta, kad ši liga nustatyta viename Slovakijos ūkyje, Lenkijoje jau užfiksuoti 9 židiniai. EK įvedė daugiau draudimų iš tų zonų išvežti paukščius ir produktus. Maisto ir veterinarijos tarnyba papildomai tikrins iš Lenkijos Įvežamus produktus pasienyje, turguose, prekybos centruose.

Ginkūnų paukštyne – 150 tūkstančių dedeklių, sąlygos atitinka ES reikalavimus, laikomasi biologinės saugos. Tam skirti milijonai.

Tad žinios, kad Lenkijoje jau 9 paukščių gripo protrūkiai, ši liga nustatyta ir Slovakijos ūkyje, kelia didelį nerimą.

Lenkija – didžiausia Europos Sąjungoje paukštininkystės produkcijos gamintoja. EK įvedė papildomų draudimų iš paukščių gripo zonų išvežti paukščius ir jų produktus. Tačiau kai kurios ne bendrijos šalys atsisakė šio importo iš visos Lenkijos.

„Šitie produktai lieka Lenkijoje ir bus stengiamasi išvežti į kitas rinkas – tarp jų ir į Lietuvą – visokiais būdais. Kai kurie ūkiai vežasi pašarus, kai kurie ūkiai – ekologiniai -mėšlą iš Lenkijos vežasi, nekalbu apie produktų judėjimą“, – sako Paukštininkystės asociacijos vadovas Vytautas Tėvelis.

Specialistai pastebi, kad per beveik dvi savaites užkratas nuo pirmojo protrūkio vietos nukeliavo 400-500 kilometrų. Jei virusas patektų į Lietuvos fermas, paukštininkai patirtų milijoninių nuostolių, netektų ir dalies eksporto.

„Didžiausia grėsmė – laukiniai vandens paukščiai ir žmogiškas faktorius, jei vykdo nelegalią veiklą. Bus sustiprintos patikros keliuose kartu su muitinės pareigūnais, ar iš tų Lenkijos regionų nepatenka produkcija“, – sako Maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Smulkūs augintojai raginami laikyti paukščius uždarytus. Žemės ūkio ministro teigimu, ir smulkiesiems ūkiams, ir paukštynams bus galimybė gauti paramą apsaugos priemonėms. Tam numatyta 4 mln. eurų.

Pasak žemės ūkio ministro, pateikę paraišką, ūkiai jau galės pirkti apsaugos priemones, kad suspėtų pasirengti iki paukščių pavasarinės migracijos. Šį virusą dažniausiai platina migruojantys laukiniai paukščiai, žmonėms jis nepavojingas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šilutėje kilus paukščių gripo protrūkiui, ministerija informuoja: nuostoliai kompensuojami

JP Redakcija

Vilkyčių paukštyne fiksuotas paukščių gripas – jau nugaišo 30 tūkst. vištų

JP Redakcija

VMVT: Lietuvoje patvirtintas pirmasis šiemet paukščių gripo atvejis

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads