Daugybei vyrų bent kartą gyvenime yra tekę susidurti su erekcijos sutrikimu. Kai kuriuos tai išgąsdina, kiti nesureikšmina. Tačiau ką reikia žinoti apie tai, kodėl pasireiškia erekcijos sutrikimai ir kada reikėtų sunerimti bei kreiptis į specialistus?
Kada reikėtų sunerimti?
Nors specialistai pastebi, kad erekcijos sutrikimų pacientų dažnėja, tai tikrai nereiškia, kad kiekviena nesėkmė lovoje yra liga. Erekcijos sutrikimu laikomi atvejai, kai nepavyksta erekcijos išlaikyti trunkant visam lytiniam aktui. Jeigu erekcija dingsta dar nesibaigus lytiniam aktui ir nepatyrus orgaizmo, tai ir yra erekcijos sutrikimas.
Bent kartą tai patyrusiems vyrams, kartais kyla baimė, kad tai liga arba kažkas nustojo veikti. Tačiau taip manyti nereikėtų. Specialistai pastebi, kad ypač jauname amžiuje, vyrams erekcijos sutrikimai gali pasireikšti dėl įvairių priežasčių. Ir tai tikrai nėra liga. Dažniausiai tai yra pavienės nesėkmės, kurios nulemtos psichologinių priežasčių.
Kas gali išprovokuoti erekcijos sutrikimus?
- Nuolatinis stresas.
- Nuovargis.
- Galvojimas apie darbą ar kitus dalykus.
- Psichologinės problemos.
- Mažas fizinis aktyvumas.
- Vaistų vartojimas.
Kada kreiptis į specialistus?
Ne po kiekvienos nelaimes lovoje reikia sunerimti, kad erekcijos baigėsi. Kaip jau minėta, dažniausiai tai tėra psichologinis dalykas. Erekcijos sutrikimai kaip liga gydomi tuomet, kai erekcijos tampa labai retas svečias. Dažniausiai tai pasireiškia jau vyresnio amžiaus vyrams. Ir tai nėra tik suglebimas lytinio akto metu. Pavyzdžiui, jeigu vyras pastebi, kad dingsta rytinė erekcija, arba tinkamos erekcijos nepavyksta pasiekti netgi masturbacijos metu, tai turėtų būti ženklas, kad erekcijos sutrikimas buvo ne vienkartinis, bet ligos simptomai ir reikia kreiptis į specialistus.
Pastebėjus tokius signalus, nereikėtų delsti. Specialistai pastebi, kad šie sutrikimai yra kaip tam tikras signalas apie kitas, o dažniausiai, širdies ligas. Pastebima atvejų, kai pasirodžius pirmiesiems sisteminiams erekcijos sutrikimams, kelių metų bėgyje vyrams pasireiškia širdies ligos ir netgi rimtos jų būsenos.
Kaip gydomi erekcijos sutrikimai?
Geriausias būdas užkirsti kelią erekcijos sutrikimams yra reguliarūs vizitai pas urologą. Ten pokalbio su specialistu metu aptariama vyro reprodukcinė sveikata ir visos nerimą keliančios mintys ar patirtys. Pastebima, kad vis daugiau vyrų stengiasi apsilankyti pas urologą reguliariai, nors tai dar ir atrodo tarsi kažkokia gėdinga paslauga. Taip manyti tikrai nederėtų, nes norint būti sveikiems, turime rūpintis visu savo kūnu ir tinkama sveikata.
Jeigu nustatoma, kad erekcijos sutrikimai yra sisteminiai ir reikalinga pagalba, dažniausiai pirmiausiai skiriamas medikamentinis gydymas. Pacientui skiriami vaistai, kurie padeda išlaikyti erekciją. Svarbu žinoti, kad jie veikia esant natūraliam sąlygoms, kai yra ir seksualinė stimuliacija. Vaistai savaime erekcijos neiššaukia. Jeigu geriami vaistai nepadeda, gali būti skiriami įleidžiami vaistai.
Taip pat populiarėja ir aparatinis gydymas. Pavyzdžiui, kai kuriose klinikose siūlom a smūginė bangų terapija, kurios metu erekcijos sutrikimai gydomi naudojant žemą dažnį. Tokios procedūros pajudina kraujotaką ir veikia kraujagysles. Be to, procedūra paskatina naujų kraujagyslių susidarymą ir tai pagerina erekcijos kokybę. Tai saugus ir patikimas erekcijos sutrikimų gydymas, neturintis šalutinių poveikių ir neskausmingas. Dažniausiai rekomenduojama atlikti kelias procedūras, kad būtų galima grįžti į įprastinį lytinio gyvenimo ritmą ir pamiršti apie nesėkmes lovoje.