0.8 C
Panevėžys
Trečiadienis, 5 vasario, 2025

Dvi odontologijos įmonės apgaulingai tvarkė apskaitą, nuslėpė 250 tūkst. eurų

Autoriusbns
Fotofreepik.com

Dvi Šiaulių mieste odontologijos paslaugas teikusios įmonės pripažino apgaulingai tvarkiusios buhalterinę apskaitą ir slėpusios už implantacijos paslaugas gautas pajamas, bendra jų suma siekia ketvirtį milijono eurų, pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Įmonės taip pat atlygino valstybės biudžetui padarytą žalą – bendrai 9,2 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Vienas ikiteisminis tyrimas baigtas laidavimu įmonę atleidžiant nuo baudžiamosios atsakomybės jai pripažinus kaltę.

Anot FNTT, šiuo metu sprendžiamas klausimas ir dėl antrojo ikiteisminio tyrimo, susijusio su kita odontologijos įmone, užbaigimo laidavimu.

Atliekant vieną ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad Šiauliuose veikianti įmonė dvejus metus apgaulingai tvarkė savo buhalterinę apskaitą bei, siekdama išvengti mokesčių, teikė neteisingus duomenis apie pajamas. Pareigūnai išsiaiškino, kad įmonė iš odontologijos priemonių tiekėjo be apskaitos dokumentų įsigijo darbui reikalingų prekių – dantų implantų – už daugiau nei 42 tūkst. eurų.

Įsigijimas vyko konsignacijos pagrindais, kai prekės pirkėjui buvo perduotos su krovinių važtaraščiu, tačiau neišrašius sandorį pagrindžiančių sąskaitų faktūrų, o parduotos prekės liko prekių tiekėjo apskaitoje.

Odontologijos įmonė neoficialiai įsigytus implantus dėjo klientams ir už tai gavo beveik 161 tūkst. eurų pajamų, kurių neapskaitė.

Pareigūnai, įvertinę visas aplinkybes ir galiojančius pelno mokesčio įstatymus, paskaičiavo, kad ši įmonė valstybei nesumokėjo per 5,9 tūkst. pelno mokesčio. Įmonė pripažino kaltę ir atlygino žalą.

Kito ikiteisminio tyrimo centre atsidūrusi odontologijos įmonė veikė pagal tokią pat schemą. Per kiek daugiau nei dvejus metus taip pat Šiaulių mieste implantavimo ir protezavimo paslaugas teikusi odontologijos įmonė iš tų pačių tiekėjų pirko odontologines prekes konsignacijos pagrindais.

Pagal tokią pat schemą įsigyta implantų už kiek daugiau nei 33 tūkst. eurų, o juos implantavus klientams gauta ir į apskaitą neįtraukta per 93 tūkst. eurų. Įmonė pripažino apgaulingai tvarkiusi savo apskaitą ir atlygino priskaičiuotą valstybei padarytą žalą – per 3,3 tūkst. eurų.

Be to, pareigūnai nustatė, kad šios įmonės visai netvarkė arba tik iš dalies tvarkė pagal teisės aktus privalomus odontologinių implantų registracijos žurnalus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sandėlio apskaitos programa: kaip pasiruošti sezoniniams pokyčiams?

JP Redakcija

Dėl galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo saulės elektrinių įrangos prekybos įmonėse pradėtas ikiteisminis tyrimas

JP Redakcija

Buvusiems medicinos bendrovės vadovams už apgaulingą apskaitą prašoma skirti baudas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads