Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Renata Gustaitienė ir Laima Keblienė lankė Panevėžio „Nevėžio“ pagrindinės mokyklos devintokus.
Pareigūnių bendravimas su moksleiviais prasidėjo nuo diskusijos apie vaikų teises ir pareigas. Paaiškėjo, kad moksleiviai geriau žino savo teises, tačiau ne visai supranta pareigas. Devintokai gerai žino savo teisę mokytis, teisę į savo nuomonę, teisę į pagarbų elgesį ir pan. Pareigūnės moksleiviams išsamiai paaiškino, kas yra teisės, o kas – pareigos.
Buvo kalbėta apie dėl jų pačių elgesio atsirandančias pasekmes ir atsakomybę už jas. Aptarti dažniausi nusižengimai ir teisine atsakomybė už juos.
Mokykloje bendruomenės pareigūnės organizavo ne tik paskaitas, bet ir mobiliųjų telefonų žymėjimą. Šioje akcijoje aktyviai dalyvavo moksleiviai ir mokytojai. Pažymėti 46 telefonai. Pareigūnės paaiškino, kad daiktų žymėjimas padeda atpažinti prarastą ir surastą daiktą, tačiau pabrėžė, kad savo daiktus saugoti būtina.