Dėl paukščių gripo – įspėjimas Panevėžio rajono gyventojams

Dėl kaimyninėje Lenkijoje plintančio paukščių gripo veterinarinė tarnyba masiškai tikrina didžiuosius paukštininkystės ūkius, kaip laikomasi ir ar laikomasi visų apsaugos priemonių. Gyventojams nuo šios savaitės nurodyta naminius paukščius laikyti uždarytus, kol pasibaigs didžioji laukinių sparnuočių migracija. Augintojams didžiausią nerimą kelia importas – ne tik lenkiškos paukštienos, bet ir vištų mėšlo.

Panevėžio rajone esančiame Šilų kaime pensininkas Marijonas po kiemą gano visą pulką savo vištų. 35 senjoro dedeklės mėgsta kapstytis ten kur nori – kieme, už tvarto, ar dažniausiai už namo. Tačiau nuo šios savaitės taip laisvai po atvirą kiemą lesiojančių vištų, ančių kaimo gyventojai  raginami nebepaleisti. Veterinarinė tarnyba prašo geriau naminius paukščius laikyti uždarytus paukštidėse, ar tvartuose arba bent laikyti aptvertoje teritorijoje.

Reikalavimų tonas net ir pavieniams paukščių augintojams griežtėja, nes Lenkijoje vis dar plinta paukščių gripas. Užfiksuotas jau 21 laikomų paukščių ligos protrūkis.

Tačiau Šilų kaime gyvenančiam Marijonui reikalavimai kol kas nerūpi. Mat masinė paukščių migracija dar neprasidėjusi, o iki tol jam didesnę baimę kelia į vištas besikėsinantys vanagai ir lapės.

„Čia tie laukiniai neskraido labai, kad ir parskrenda gervės, nei ančių, nieko nėra, nei balų. Nebent kas pasėja žirnius, tai kokios žąsys nusilaidži toliau“, – sako kaimo gyventojas Marijonas.

Marijonas.

Didelės bėdos nemato ir šiame kaime gyvenantis Albertas: „Taigi ir varnos ir gandrai visi neš tą gripą, tai tegu tuos paukščius užtveria tvora, kad neskraidytų. Tai ir gulbės, viskas kris, ir antys, ir varnėnai – viskas migruoja. O kur tos migruoja – va, po kiemą migruoja. Nežinau, išsigalvoja.“

Albertas.

Tačiau, pasak tarnybos užkrečiamų ligų specialistų, šitaip numoti ranka negalima. Geriau pasisaugoti, nes užkratas visai netoli sienos – vos už kelių šimtų kilometrų. Dėl pavojingo viruso Lenkijoje jau sunaikinta daugiau kaip 280 tūkstančių paukščių.

„Nurodymas nuo šio antradienio, kad visi naminiai paukščiai būtų uždaryti“, – pasakoja veterinarijos gydytojas epizotologas Egidijus Dasikevičius.

Ž. Vaišvila.

„Didžiausi sukėlėjai yra vandens paukščiai, tai, daugiausiai, aišku, laukinės žąsys, antys, jie yra platintojai. Iš pietų Europos pusės keliauja, kadangi ten pagrinde žiemoja paukščiai, Lenkijos pietinė dalis, Vokietijos, Danijos“, – teigia Panevėžio departamento vadovas Židrūnas Vaišvila.

Dėl paukščių gripo protrūkio kaimynėje maisto ir veterinarijos tarnyba imasi griežtų priemonių. Masiškai tikrinami komerciniai paukštynai, vištidžių apsaugos priemonės.

Štai inspektorių sulaukęs vienas didžiausių Panevėžio rajone Šilų ūkio paukštynas su nerimu laukia kitos savaitės, kai prasidės didysis paukščių grįžimas.

Tačiau labai svarbu, kad reikalavimų paisytų ir gyventojai, kitu atveju įspėjus net ir jiems  gresia baudos nuo 50 iki 550 eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šilutėje kilus paukščių gripo protrūkiui, ministerija informuoja: nuostoliai kompensuojami

JP Redakcija

Vilkyčių paukštyne fiksuotas paukščių gripas – jau nugaišo 30 tūkst. vištų

JP Redakcija

VMVT: Lietuvoje patvirtintas pirmasis šiemet paukščių gripo atvejis

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads